Сьогодні відбулось 3 пленарне засідання, яким завершилась 10 сесія Трускавецької міської ради. Депутати розглянули ряд земельних питань та заслухали нарешті звіт директора КП «Харчовик» Іванни Кучерак.

Питання діяльності КП «Харчовик», яке має в своєму підпорядкуванні заклад харчування «Пельменна», ще від початку цього року активно обговорювалось депутатським корпусом. Багато запитань в депутатів виникло ще під час звіту керівника на комісії в січні цього року. Тоді директору КП були виставлені вимоги – розробити бізнес-план підприємства на 2016 рік та показати, яким чином вони покращуватимуть свою роботу та збільшуватимуть прибутки. Однак нічого не було зроблено керівництвом. «Пельменна» спокійно собі працювала, в звичному режимі і зовсім не поспішала втілювати якісь зміни в свою роботу.

2014 рік підприємство провело в боргах і лише в 2015 показало невелику успішність, закрило борги попереднього року та отримало при цьому ще додатковий прибуток. З нього в міську казну надійшло 6 тисяч гривень податку на прибуток за рік. Депути цю суму назвали смішною та заявили, що місто могло б мати набагато більше від такого закладу.

say-about-some-precarpathian-town-9272x1024x768x0

Керівник підприємства Іванна Кучерак вважає, що “Пельменна” працює в міру можливостей та коштів. «Ми годуємо малозабезпечених людей і в нас харчуються ті небагаті гості міста, що приїжджають на лікування в Трускавець. Таких цін, як у нас, ніде нема. В нас широкий асортимент страв, але конкуренція на ринку велика, бо є багато нових закладів, тому отримати прибуток не так легко» – заявила директор КП «Харчовик» Кучерак.

Натомість депутати розгромили аргументи Кучерак, перерахувавши ряд закладів, які платять оренду, але успішно працюють, маючи не надто вищі ціни від «Пельменної». «Я був у вас, єдине, що я можу сказати, це те, що у вас повне жахіття та антисанітарія. Такого не має бути, особливо у нас, в курортному місті, бо воно псує імідж міста» – зазначив Юрій Наконечний.

Натомість Кучерак знову не розуміла про яке таке «жахіття» депутати говорять. «Немає в нас нічого такого страшного, про що ви говорите. Є заклади набагато гірші. Ми старались, ремонт своїми коштами робили, бо коли нам дали це приміщення, то просто поставили перед фактом, що ми маємо навести там лад, зробити ремонт, щоб сусіди не скаржились на постійний грибок. Ми зробили з нього, що могли» – пояснила Іванна Кучерак.

Мирослав Мицько, голова комісії ЖКГ, зазначив, що ще на засіданні комісії звучали вимоги про те, що треба щось робити, покращувати якість, розробити бізнес-план розвитку комунального підприємства. «Ви його так і не представили. Єдине, що ви зробили, – це поставили ширму, яка закрила той жах, який є у вас на кухні» – зазначив Мицько.

Руслан Цехмейстер винною у всьому назвав саме директора КП. «У вас просто виробилась звичка бути неприбутковим підприємством, бо показувати прибутковість вам невигідно. Все залежить від керівника, а ви нічого не робили, щоб покращувати якість, щоб привабити клієнтів, щоб збільшити свої прибутки, хоча всі можливості для цього ви маєте» – наголосив депутат.

Загалом не вірили звіту та виправданням Кучерак жодні політсили в раді. Всі депутати зійшлись на думці, що роботу підприємства треба визнати незадовільною.

«Легше всього визнати підприємство незадовільним, але треба подумати про тих людей, які в нас харчуються безкоштовно. І я зовсім не думаю, що на це приміщення в такому старому будинку буде багато бажаючих» – сказала директор КП.

На цьому наголосив і міський голова Андрій Кульчинський: «Я думаю, що нам не варто поспішати припиняти діяльність КП «Харчовик». Можна спробувати провести якийсь попередній конкурс, подивитись, хто що запропонує і тоді вже вирішувати долю підприємства. Але, не виключено, що ми проводитимемо конкурс з тим же єдиним «Харчовиком».

Тим не менше депутати були налаштовані рішуче і проголосували рішення саме так. Всі 16 присутніх проголосували за те, щоб визнати діяльність підприємства незадовільною та доручити відділу комунального майна підготувати проведення конкурсу на оренду приміщення. Поки конкурс триватиме, підприємство не припинятиме своєї роботи.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina