Мешканці вулиці Кармелюка, що у Стебнику, довгий час воюють з недобросовісними сусідами, які самовільно встановивши гаражі прямо перед їхніми житловими будинками, перетворили територію в захаращене сміттєзвалище.

20160422_120118 20160422_115906

Стебничани, які живуть на цій вулиці власноручно прокопали колись канаву між дорогою та територією, на якій зараз стоять металеві гаражі. Зробили її задля того, щоб вода після дощу чи талого снігу мала куди стікати та не затоплювала їхню вулицю та дорогу. Однак, з часом, кількість гаражів перед їхнім будинком почала постійно збільшуватись.

Колись на території стояв один ряд цегляних гаражів, які були поставлені там законно. Однак потім тут почали вимальовуватись нові ряди з металевих гаражів, поставлені вже самовільно. Через безнаказаність, тут “виростали” все нові гаражі і ряди дійшли практично до самої дороги. Останні з них поставлені вже доволі хаотично, сяк-так. Щоб їх вмістити, власники засипали канаву землею, створивши для себе декілька додаткових метрів площі. Дехто навіть умудрився зрубати дерева, які тут росли, щоб звільнити місце собі під гараж.

20160422_120306 20160422_115841

Зараз ситуація виглядає таким чином, що гаражі стоять зразу при дорозі, по іншу сторону якої приватні житлові будинки. І мешканці цієї вулиці можливо пробачили б і це, якби нові сусіди не розвели безлад на території, прибрати який ніхто не поспішає, та, якби їхню вулицю, знову ж таки через цих сусідів, не почало заливати дощовими водами.

20160422_121023

“Вони засипали ту фосу, яку ми тут викопали, щоб по ній стікала вода. Тепер вся вода йде на дорогу, тут постійно болото робиться. Перед будинками нашими постійний бардак, бо тут якийсь склад зробили. Що не хочеш тут валяється, ніхто не прибирає цього. А тепер ще й шприців побільшало тут” – розповідає мешканка вулиці.

“Ми звертались до міської ради, ми писали колективне звернення меру, щоб цю проблему вирішили. Хай би узаконили ті гаражі і якось впливали на їх власників. Нам прийшла відповідь від виконкому і того ж дня тут повісили оголошення, в якому міська рада зобов’язувала власників гаражів навести лад на території. Але ніхто нічого не зробив” – каже ще одна мешканка вулиці Кармелюка.

“Ми вимагаємо, щоб ті гаражі знесли. Вони металеві, це зовсім нескладно. Вони тут всі стоять незаконно, дозволяють собі, що хочуть. А як завтра мені хтось прямо під хатою гараж поставить, бо йому так захочеться? На це треба якось впливати” – рішуче налаштована ще одна стебничанка.

Міський голова Стебника Петра Старосольський обіцяв цю ситуацію врегулювати. “Ви зрозумійте, що за декілька місяців роботи неможливо зробити все. В нас багато проблем  в місті, гаражі – не є найважливішим питанням. Я щодня їжджу тою дорогою і бачу, що там твориться. Але не можу я просто їх позносити, бо це не так просто. Ту дорогу взагалі потрібно розширити, а гаражі зараз майже на дорогу повилазили. Ми це будемо вирішувати: гаражі треба узаконювати, власників притягувати до відповідальності. Виконавчий комітет розгляне можливості вирішення цієї проблеми” – зазначив Старосольський.

Насправді мешканці вулиці Кармелюка зараз дуже розчаровані. Вони не бачать зустрічних кроків зі сторони влади, а натомість щоденно бачать свавілля зі сторони власників гаражів, які безкарно роблять собі, що хочуть, а також бачать, у що перетворюється їхня, колись затишна, вуличка. Однак надію на те, що влада дотримає слова і наведе лад з цим гаражним хаосом, люди все ж плекають.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina