Сьогодні до Трускавця завітала польська делегація та представники Старосамбірського району, з якими місто-курорт підпише чотиристоронню угоду про міжнародне партнерство.

13174074_1040124599406219_3165593648083796794_n  13164278_1040124609406218_3729314351157625772_n

З Польщі до міста-курорту прибули представники міст, з якими власне заключатимуть угоду та координатор зустрічі, посол сейму РП, член комітету з туристики Пьотр Урускі. Зокрема прибули бургомістр Ліманова Войцех Фарбанєц, віце-староста Сяноцького повіту Вацлав Кравчик, секретар ради Вальдемар Ох, посли республіки Польща та представники вищезгаданих повітів, з якими заключатиметься договір.

Угода про міжнародне співробітництво має бути заключена між Трускавцем та Старосамбірським районом з української сторони і містами Сянок (Сяноцький повіт) та Ліманова з польської. Він розширить можливості співпраці між містами, відкриє нові перспективи розвитку регіону та дасть можливість вдосконалювати його інфраструктуру.

Двосторонні угоди вже підписувались раніше з польськими містами, але вони були доволі формальними і реальних результатів від них було мало. Сьогодні Трускавець свідомо йде на розширення співпраці та підписання чотиристороннього договору.

“Такі нестандартні кроки, які втілюємо зараз ми, дадуть нові позитивні результати. Тому ми переформатовуємо нашу двосторонню співпрацю в чотиристоронню. В нас є дуже багато спільного, але нам є чого ще повчитись. Треба перебирати досвід, треба вдосконалювати інфраструктуру, ремонтувати дороги, – в усьому цьому нам готова допомагати Польща” – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Однак наголосив, що не варто бути лише матеріалістами, бо перш за все треба цінувати добрі відносити з сусідами та берегти історично-культурну спадшину, яка багато в чому є спільною.

До Трускавця прибула також голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька. Вона розповіла про роботу, яка вже була пророблена їхнім районом впродовж останніх років та ті можливості, які потрібно використовувати зараз. “Ми вже маємо одну угоду з Польщею, але доволі формальну. Це буде новий формат та нові можливості співпраці. В нас дуже багато спільного: в нас спільний кордон в першу чергу, – наголосила Тетяна Терлецька, – тож ми повинні розвивати цю співпрацю. В нас є великі перспективи медичного туризму, геріатрії, розвитку інфраструктури”.

Однак очільниця Старосамбірщини наголосила, що договір обов’язково має бути підкріплений додатком, в якому будуть чітко прописані деталі співпраці. “В нас не так багато часу, адже вже в 2017 році стартує Європейська програма підтримки таких міжнародних проектів співробітництва. Тож ми повинні узгодити всі деталі та створити робочі групи, які власне займатимуться розробкою найактуальніших для нас проектів” – зазначила Терлецька.

Польські колеги виступили перед присутніми та зазначили, що вони радіють такій співпраці. Говорили про те, що цінують та поважають українців і щиро вірять в те, що війна, криза та нестабільність в країні скоро мине і все стане на свої місця. “Ми вже вдруге в Трускавці, – зазначив посол Пьотр Урускі, – Нам дуже подобається ваше місто. Воно було і є розвинутим та європейським. Є багато перспектив, є багато можливостей співпраці між нами, тож ми тішимось з того, що можемо цю співпрацю продовжувати” – зазначив гість.

Сьогоднішня зустріч відбулась швидше у неформальній атмосфері спілкування, знайомства, обговорення. Учасники мали змогу висловлювати свої думки та пропозиції, обговорювати певні ідеї цього співробітництва. Саму ж угоду планують підписати завтра.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: online