Сьогодні у готелі “Ріксос Прикарпаття” було підписано чотирьохсторонню угоду про міжнародне співробітництво між Трускавцем, Старосамбірський районом та польськими містами Сянок та Риманов.

13139346_1040598909358788_703473706303037053_n   13151449_1040598919358787_5190896931355779563_n

Вчора до Трускавця прибула польська делегація, яка зустрілась з трускавецькою владою та головою Старосамбірської районної ради. Зустріч пройшла в доволі неформальній атмосфері: політики здебільшого спілкувались та обговорювали перспективи подальшого співробітництва.

Сьогодні в конференц-залі готелю “Ріксос прикарпаття” відбулась офіційна частина зустрічі, на якій власне і було підписано угоду. Представники міст-підписантів виступили з вітальними словами та висловили свої сподівання від майбутньої співпраці.

11Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, голова Старосамбірської райради Тетяна Терлецька, бурмістр Гміни Риманов Войцех Фарбанєц та Вальдемар Ох і Вацлав Кравчек з Сяноцького повіту, – всі вони висловили щирі сподівання з приводу того, що співпраця дасть свої позитивні результати та не буде простою формальністю.

Гості заходу, перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин та депутат Верховної ради Лев Підлісецький висловили свою підтримку, прибувши на підписання угоди. Параска Дворянин зокрема зазначила, що підписання угоди саме сьогодні є “дуже символічним, адже Польща святкує день Конституції, Україна прагне міняти свою конституцію та відстоювати свої територіальні кордони”.

Також заступник голови облради відзначила стійку позицію польських колег, які впродовж важкого для України періоду підтримують нас та висловлюють свою солідарність, засуджуючи агресію Росії. “Польща є надійним партнером. Андрія Кульчинського та Тетяну Терлецьку я знаю, як провідників успіху, тож маю велику надію, що ця співпраця принесе плідні результати” – зазначила Дворянин.

Нардеп Лев Підлісецький в свою чергу привітав підписантів з вдалою угодою та обіцяв підтримку і допомогу в тих питаннях, які торкатимуться подальшого втілення спільних проектів для міст-партнерів.

В 2017 році стартуватиме програма Європейського фінансування спільних міжнародних проектів Україна-Польща-Білорусія. Тож є хороша можливість в цей час залучити такі потрібні для регіону кошти на ремонт доріг стратегічно важливого міжнародного сполучення. Тому впродовж наступного півроку міста створюватимуть робочі групи, які займатимуться напрацюванням найбільш актуальних проектів.

“Ми також можемо почерпнути багато досвіду в своїх польських колег з реформ децентралізації, в яких вони проявили велику успішність. В нас є багато спільного. Якщо Трускавець і Риманов розвивають медичний туризм, то Старосамбірщина має великі перспективи розвитку агропромисловості, сільського господарства, як це вдало втілює Сяноцький повіт. Тож можливостей для співпраці є дуже багато” – відзначила голова Старосамбірськї районної ради Тетяна Терлецька.

Вже в червні відбудеться візит-відповідь українських колег до Польщі. Андрій Кульчинський відвідає місто Сянок, щоб узгодити певні деталі подальшої співпраці. “Ми вже домовились про візит-відповідь на червень, – зазначив віце-староста Сяноцького повіту Вацлав Кравчек, – Тоді ми зможемо вже у вересні закласти необхідні кошти до наших бюджетів на втілення спільних проектів”.

“Сьогоднішня угода є чудовим прикладом співпраці між містами. Між нами багато спільного. Нам є що розвивати, є над чим працювати, є чого вчитись і є чим допомагати одне одним. Тож ми вдячні нашим українським колегам” – зазначив координатор зустрічі, посол сейму, член підкомітету з туристики Пьотр Урускі.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: online