5 травня відбулося засідання конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, на якому затвердили перелік мікропроектів-переможців конкурсу. Із 1419 заявок відібрано 647, – повідомляє прес-служба Львівської обласної ради. Трускавець цьогоріч зумів залучити майже півтора мільйона гривень з області, вигравши 19 мікропроектів із 26 поданих.

Screenshot_1За словами Наталії Скибак, начальника управління розвитку міста ТМР, працювали над проектами в доволі напруженому та прискореному режимі. “В нас було обмаль часу, тому ми намагались встигнути написати ті проекти, які були найважливішими. Була проведена нарада міським головою, ми визначили найпріоритетніші питання для міста, які була можливість додатково профінансувати і впродовж місяця написали ці 26 проектів”.

Але, швидкість написання мікропроектів, на щастя, зовсім не вплинула на їхню якість. Навпаки Трускавецькі проекти були відзначені облрадою як одні з найбільш якісних. “Мікропроект має обмеження в фінансуванні до 300 тисяч гривень. Ми намагались подавати такі проекти, роботу над якими можливо повністю виконати за ці кошти, щоб не потрібно було потім залучати додаткові фінанси. При відборі існує декілька критеріїв. Хтось може виграти, заклавши більшу суму співфінансування з місцевого бюджету чи залучивши додаткові джерела. Однак ми в жоден проект не закладали більше 50% фінансування з міського бюджету. Тому, як зазначила заступник голови Львівського облради Параска Дворянин, наші проекти взяли своєю якістю”.

5topЗа підсумками цьогорічного конкурсу, найбільше мікропроектів виграла освітня галузь міста. СЗШ №1 отримає 100 тисяч гривень з обласного бюджету на реконструкцію фасаду. СЗШ №2 – 177 тисяч гривень на реконструкцію водопостачання та ремонт усіх входів. Будинок учнівської творчості отримає 100 тисяч з області на реконструкцію корпусу. Трускавецькі садочки «Зірочка», «Теремок», «Дзвіночок» та «Сонечко» отримають кошти на купівлю меблів, інвентарю, ігрового обладнання. Для садочків також виділять кошти на реконструкцію дахів, фасадів, та капітальні ремонти ігрових майданчиків.

У конкурсі також отримали перемогу 3 проекти Трускавецької Міської лікарні. Загалом вони отримають 300 тисяч гривень: реконструкція терапевтичного відділення, хірургічного та поліклінічного корпусів. 90 тисяч гривень виділять на реконструкцію Центру реабілітації учасників АТО (по вул. Стебницькій, 100). Отримала кошти і центральна міська бібліотека на ремонт фасаду та заміну вікон і дверей.

До порівняння, в попередньому році Трускавець подавав на обласний конкурс лише 7 мікропроектів місцевого розвитку. Цьогоріч кількість проектів виросла в рази, як і сума залучених коштів. Тому надалі управління розвитку міста планує розробляти та подавати на область ще більше нових проектів, щоб мати можливість вирішувати актуальні міські питання, залучаючи кошти обласного бюджету.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: online