Хворі дельфіни з санаторію «Поділля», що в Хмільнику на Вінниччині, поступово одужують під пильним наглядом спеціалістів та тренерів дельфінарію «Оскар». Задля того, щоб продемонструвати це та прояснити ситуацію з виснаженням тварин, дирекція санаторію провела в Трускавці прес-конференцію.

Виснажені-та-хворі-дельфіни-з-Хмільника-перебувають-на-лікуванні-у-ТрускавціДекілька днів тому до трускавецького дельфінарію «Оскар» перевезли двох хворих та виснажених дельфінів з санаторію «Поділля», що в Хмільнику Вінницької області. Після огляду спеціалістами було констатовано в них значні ураження шкіри та фізичне виснаження, адже, як виявилось, тварин більше доби не годували.

На прес-конференції, директор та адміністратор санаторію «Поділля» розповіли журналістам, як все відбувалось та хто довів дельфінів до такого стану. Також вони намагались прояснити ситуацію щодо правомірності своїх дій з таємного перевезення тварин, власником яких є інша особа, що не давала дозволу на їх транспортування.

Отож в 2011 році ПП «Доктор Дельфін», директором якого є Борис Когут, орендувало в санаторію «Поділля» приміщення з басейном. Згодом пан Когут завіз туди 5 дельфінів та почав проводити розважальні програми для відвідувачів. Так тривало декілька років.

Однак, за словами дирекції, стан приміщення та стан самого басейну за ці роки зношувався та ставав дедалі гіршим для утримання тварин та, більше того, проведення в ньому шоу-програм.

Простіше кажучи, заробляючи на дельфінах, власник не вкладав ні копійки в розвиток дельфінарію та й не надто переймався самими дельфінами. А коли, через ряд причин, можливостей заробляти кошти на дельфінах стало все менше, дельфінів просто кинули напризволяще.

Дивно було чути розповідь адміністратора про те, що ще влітку в дельфінарії було п’ять дельфінів, потім один просто «десь загубився», а ще двох власник кудись вивіз. За попередньою інформацією, – до Скадовська. Ще двійку ссавців залишили без нагляду та більше доби не годували. Тому керівництво санаторію «Поділля» спільно з волонтерами-зоозахисниками вирішили транспортувати їх до Трускавця, щоб врятувати від можливої загибелі.

Дирекція «Поділля» запевняє, що ніякого впливу на дельфінарій не мала, бо власник дельфінів їх туди навіть не допускав. Інформація до них начебто доходила виключно з вуст людей, які відвідували шоу-програму.

Фото, презентовані на прес-конференції, також свідчили про жахливий стан самого басейну, в якому перебували дельфіни. «Глибина басейну 1,8 метра, він перебуває в аварійному стані, там місцями відірвана облицювальна плитка, що створювало можливість травмування дельфінів. А вода, в якій їх тримали, була недостатньо солоною, її склад довів до уражень шкіри в тварин» – зазначила адміністратор санаторію Оксана Романюк, представляючи висновок спеціалістів.

За словами керівництва санаторію, вони більше року били на сполох, звертаючись в міністерство екології, в державну екологічну інспекцію з листами про неналежні умови утримання тварин. Заключення були відповідні, навіть штраф був накладений на власника, однак потрібних результатів це не дало. Тому було прийнято рішення рятувати тварин, транспортуючи їх з того басейну до дельфінарію «Оскар».

Лише після вивозу дельфінів їх власник забив на сполох та подав заяву в поліцію про викрадення дельфінів, згідно з якою було відкрито кримінальне провадження. Однак виходити на зв’язок з керівництвом санаторію пан Когут досі не хоче. «Я до нього пробував декілька разів телефонувати, однак він не піднімає слухавки» – зазначив директор «Поділля» Анатолій Реп’ях. Прибути на прес-конференцію та пролити світло на цю проблему він також не захотів.

Хоча документів на право власності на цих дельфінів ніхто досі в очі не бачив, однак порятунок дельфінів виявився свого роду крадіжкою. Хай навіть з благими намірами. Тому, очевидно, побоюючись відповідальності, керівництво санаторію «Поділля» намагається створити якомога більший резонанс навколо цієї справи та довести, що вони таки рятували тварин від байдужості власника та можливої смерті. Про це свідчить в тому числі і сьогоднішня прес-конференція, на яку запросили та привезли масу журналістів з центральних телеканалів та інтернет-видань.

Одне тішить, що дельфіни таки йдуть на поправку. Погані діагнози, які ставили тваринам під час їхнього перевезення (що ставило під сумнів навіть безпечність їх транспортування) вже поволі залишаються позаду.

«Ми зараз намагаємось їх відгодувати, стабілізувати їхній раціон, щоб вони мали змогу адаптуватись та поступово виходити зі стресового стану. Поки курс лікування прописаний на два тижня, після нього ми повторно зробимо забір аналізів та дізнаємось подальший стан здоров’я» – зазначив гендиректор дельфінарію «Оскар» Геннадій Галабурда.

Те, що тварини одужують, вже помітно неозброєним оком. Вони плавають в ізольованому від інших дельфінів басейні та добре харчуються. Єдине, що свідчить про їхню хворобу зараз, – це ураження шкіри. Однак, якою буде їхня доля, після реабілітації та чи повернуть їх назад недобросовісному власникові, поки говорити рано.

«Зараз для нас найважливіше – здоров’я тварин. Ми ще не розглядали питання того, як діяти надалі, саме юридично. Про це ще говорити зарано, головне, щоб тварини повноцінно одужали» – зазначив директор «Оскара».

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: online