Вчора Верховною Радою України було ухвалено Закон № 4288 «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Завдяки йому, процедури державних закупівель товарів та послуг для обороних потреб зможуть проводитися швидше та прозоріше.

Депутат Верховної Ради від 121 виборчого округу Богдан Матківський на своїй сторінці у Фейсбук написав: “Вчора було ухвалено Закон №4288 …, який визначає особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції, у період запровадження надзвичайного стану“.

Цей Закон застосовуватиметься оборонними органами та службами країни в час проведення антитерористичних операцій та під час введення надзвичайного стану. Якщо вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень – закон досить чітко прописує конкурсні засади відбору виконавців робіт та публічність їх проведення. Лише у випадку, коли товари чи послуги, які потрібно закупити, становлять державну таємницю, вони не регулюватимуться цим законом.

Розроблений законопроект передбачений частиною п’ятою статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”. Особливість його полягає зокрема у проведенні відбору учасників закупівель через електронний аукціон на конкурсних засадах. Завдяки цьому Закону, буде здійснено переведення усіх закупівель Міноборони на базу електронної системи ProZorrо, а терміни проведення закупівель буде скорочено з 60 до 14 днів, що дасть можливість оперативніше забезпечувати потреби військових.

“Це хороша робота всього Комітету з питань економічної політики. Практично всі мої пропозиції та поправки до проекту Закону враховані. Будемо надіятись на те, що тепер все стане ПРОЗОРО!” – висловив сподівання нардеп. Адже досі, через відсутність чіткого законодавчого регулювання, прозорості в державних закупівлях бракує.

Закон “Про державні закупівлі … для забезпечення потреб оборони” був прийнятий за основу 19 квітня, після місяця невдалих спроб депутатів. Вчора, 12 травня, на сесії Верховної Ради, нардепи таки проголосували його “в цілому”. “За” висловились 294 народні обранці. Завдяки його затвердженню вдастся нарешті розблокувати всі закупівлі Міноборони, які досі були заблоковані.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: online