Сьогодні в санаторії “Трускавецький” Міністерства Оборони України, що більш відомий в народі як “військовий”, відбулась чергова перевірка. Цього разу завітали представники громадської організації “Міжрегіональний народний контроль” з Києва, щоб перевірити наявність порушень та зловживань законом з боку керівництва закладу.

Зокрема організації стала відома інформація про більш ніж 20-тирічну роботу в військовому санаторії головного бухгалтера Ірини Репури та ще декілька фактів відносно порушень в закупівлях, здійснюваних санаторієм. Також до організації надійшов лист зі 150-ма підписами працівників, що підписались на зборах на підтримку свого сьогоднішнього керівника Василя Вовчанського і запрошували організацію приїхати та переконатись, що в санаторії “все чудово”.

Тому два представники “Міжрегіонального народного контролю”: голова контрольно-ревізійного департаменту організації Михайло Архипенко та начальник одного з контрольно-ревізійних відділів О. Шарко сьогодні прибули до міста. Спочатку вони відвідали трускавецьке відділення поліції, в якому розглядалась справа щодо роботи головного бухгалтера санаторію без належної освіти. Однак начальник Трускавецького відділку поліції Богдан Собко, з яким спілкувались приїжджі, розповів про те, що справа була закрита за відсутності доказів, бо Репура не надала свого диплому для перевірки…

Натомість керівник військового санаторію Василь Вовчанський спочатку не надто зрадів своїм гостям та хотів спілкуватись з ними в своєму кабінеті без жодних камер. Та згодом таки погодився на те, щоб провести загальну бесіду, долучивши до неї деяких працівників санаторію та керівників підрозділів, які на той час були на місці.

Розмова вийшла м’яко кажучи не з найприємніших, оскільки гостям з Києва тут практично ніхто не був радий. А ті, хто можливо радів, так і не спромоглися відкрито висловити щось проти керівника. В кабінеті, де провели зустріч, зібрались виключно ті представники колективу, які в усьому підтримують Вовчанського. Вони кричали та обурювались виступам Архипенка, говорили про те, що, зарплатами вони дуже задоволені, працюється їм чудово, а головний бухгалтер Репура заслужила свої гроші та заробила ту квартиру, яку вона отримала від держави, навіть якщо не має диплому.

Київські представники, в свою чергу, заявили про відомі їм факти порушення в санаторії: про купівлю бензину та продуктів харчування не за найнижчими цінами та без погодження з КРУ, про факти отримання працівниками готівки від відпочиваючих “поза касу”. Було порушено також важливе питання відносно тиску керівництва санаторію на працівників. “Нам відомі факти відносно того, що працівникам, які виступають проти керівника приходять смс-повідомлення з погрозами, також нам повідомили про те, що в одної працівниці перевіряли особистий ноутбук на факт відправлення з нього скарг на керівника санаторію до відповідних органів. Нас повідомили про те, що колектив заляканий і боїться виступати проти керівника. Підписи на його підтримку тоді також збирались під тиском” – зазначив голова контрольно-ревізійного департаменту ГО МНК Михайло Архипенко.

Василь Вовчанський пробував знайти відповіді на всі ці запитання. Він не заперечував факту, що Репура продовжує працювати головним бухгалтером, не заперечував, що факти порушень в закупівлях паливно-мастильних матеріалів та продуктів харчування мали місце в їхньому закладі. Не заперечував і того, що виявлялись порушення в роботі лікарів з клієнтами санаторію. “По всьому цьому ми проводили службові розслідування. Ми відсторонили лікарів від роботи з грошами, вся оплата йде через касу, ці питання вже вирішені і закриті” – зазначив Вовчанський. Єдине, чого він не визнавав та що називав відвертим цирком – це звинувачення його в тиску та погрозах відносно своїх підлеглих.

Представники ГО МНК в свою чергу зробили відповідні висновки та написали заключення своїй перевірці. В ньому зокрема йшлося про те, що “на зустріч були запрошені виключно прибічники начальника Вовчанського. Виступ голови комісії Архипенка неодноразово переривався, були вигуки з погрозами “Ми вас зараз звідси винесемо”. Факти порушень в закупівлях, робота головного бухгалтера без диплома, факти підміни продуктів та отримання готівки від відпочиваючих були доведені і їх ніхто не заперечував” – зазначається безпосередньо у висновку комісії.

Комісія зроблений висновок скеровує відповідним державним структурам, які у свою чергу повинні реагувати та вчиняти подальші дії (відновлювати кримінальні провадження, звертатись з позовами до суду і т.д.).

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: online