Сьогодні на сесії Верховної ради, в рамках декомунізації, депутати затвердили рішення про перейменування міст Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ. Відтепер ці міста носитимуть назви Дніпро та Кам’янське відповідно.

247 народних обранців на сьогоднішньому пленарному засіданні підтримали постанову про  перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Рішення вступило в силу одразу ж після його прийняття.

Автор законопроекту Андрій Петровський наголосив про доцільність перейменування Дніпропетровська, так як його було названо в честь Григорія Петровського, що згодом був визнаний одним із організаторів геноциду українського народу. Ще раніше, до 1926 року, Дніпропетровськ носив назву Катеринослава.

Опозиційні сили виступали проти перейменування. Вони пропонували залишити назву незмінною, лише змінивши її значення – вважати місто названим на честь річки Дніпро та Святого Петра. Однак пропозиції не були підтримані і місто таки перейменували на Дніпро.

Згодом депутати затвердили нову назву і для Дніпродзержинська. Його відтепер йменуватимуть Кам’янським.

Нагадаю, що на початку лютого Рада вже затверджувала рішення про перейменування великої кількості населених пунктів, які досі носять радянські назви та містять в них союзну етимологію.

Facebook Comments
About Author: online