Українську льотчицю Надію Савченко, яку майже два роки Україна не могла визволити з російського полону, нарешті випустили на волю. Сьогодні Савченко прибула до аеропорту Бориспіль президентським літаком.

Після двох років перебування за гратами в Росії, коли жодні спроби визволення не давали бажаного результату, мало хто вірив у те, що Надію таки випустять на волю. Однак сьогодні, наче грім серед ясного неба, Україну осінила новина про звільнення Надії та її приліт на Батьківщину.

Зранку з’явилась перша інформація, що про обмін Надії Савченко та російських «грушників» домовилися на останніх переговорах «нормандської четвірки». Однак до її визволення начебто долучились ще й батьки російських журналістів, в чиїй загибелі звинувачували Надю. Вони самі звернулись з проханням до Путіна, щоб він відпустив Савченко на волю. Адвокати ж Савченко заслуги з її визволення приписують собі та вдалій стратегії захисту, яку вони вибудували.

Як би там не було насправді, однак Надію таки відпустили. Її з великим почетом та букетами квітів зустрічали в аеропорту українські політики, президент та журналісти. Однак Савченко трималась доволі холодно і навіть відмовилась прийняти квіти від Юлії Тимошенко, лідера партії “Батьківщина”, в списках якої на виборах була першим номером. В першому своєму зверненні Надія просила вибачення за те, що багато українських вояків є загиблими чи знаходяться в полоні, а вона жива і вже на волі.

Нагадаю, що Надію Савченко викрали терористи з території ЛНР ще в 2014 році та вивезли до Росії. Її звинуватили у незаконному перетині кордону та у вбивстві двох російських журналістів. Майже два роки Надія провела за гратами. І лише в березні цього року Донецький суд Ростовської області визнав українську льотчицю винною за всіма пунктами звинувачення та присудив їй 22 роки позбавлення волі у колонії загального режиму.

Надія Савченко була визнана політичним в’язнем (правовою організацією “Меморіал”). Її визволення є великим кроком для України. Багато хто, висловлюючи свою радість, публікував у соцмережах двозначні вислови “Україні повернули Надію”.

Однак, окрім Надії Савченко, в російському полоні знаходиться ще багато українців. Їхні імена менш відомі і не такі розкручені телебаченням, однак кожного з них потрібно цінувати не менше Надії і наполегливо боротись за їхнє визволення.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina