Ліси, екологія та дороги – такими були головні теми на сьогоднішній сесії Дрогобицької районної ради. Депутати затвердили цільову програму збереження лісів, але екологічна програма підтримки так і не знайшла.

13254415_1052798401472172_5478803842452300557_n

Сесія розпочалась з офіційного представлення та привітання нового голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимира Шутка. Його вітав голова райради Михайло Сікора та священики, які для цього прибули на сесію. Опісля депутат Руслан Цеслів зачитав запит, з метою отримання вичерпної інформації щодо розподілу коштів на проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах Дрогобицького району

Депутатів Дрогобицької райради найбільше турбували сьогодні питання ремонту доріг в регіоні та проблемна екологічна ситуація, до якої спричиняється неналагоджена робота з вивозом та утилізацією сміття і недобросовісні підприємства, які забруднюють своєю діяльністю навколишнє середовище. Зокрема питання затвердження цільової екологічної програми так і не вдалось затвердити, адже між депутатами розгорілась справжня полеміка через недобросовісність деяких місцевих підприємців.

Зокрема мова йшла про ТзОВ “Барком”, що провадить свою діяльність в селі Брониця Дрогобицького району. Там знаходиться велика свиноферма, відходи від діяльності якої скидуються в річку Трудниця. Ще з минулого року почалась боротьба селян з недобросовісним інвестором. Вже минулого літа державна екологічна інспекція визнавала у своєму висновку значні перевищення гранично допустимих норм хімікатів в меліоративному каналі, який впадає в річку. Люди ще тоді протестували, їм обіцяли вирішити проблему та припинити шкідливі викиди, але слова ніхто не дотримав.

Весною цього року питання знову підняли, бо мешканці Брониці вже не в змозі “труїтись” шкідливими випарами. Місяць дали підприємству, однак, за словами депутатів-очевидців, директор одного дня обіцяв, а вже на наступний все продовжилось і ніхто досі не поспішає хоч щось робити з цією проблемою. Тому депутат Ярослав Коколюс просто таки кричав до всіх про те, що на “Барком” треба знайти якусь управу, бо так далі продовжуватись не може. Підтримав його і Дмитро Куцій, який зауважив, що обіцянки директора підприємства нічого не варті, бо він їх не дотримується.

В числі екологічних проблем регіону згадали і про річку Солоницю, яка забруднюється стоками із “зачарованої нічийної труби” в Трускавці. “Власника труби знайти не можуть. Наразі вона нічия. Треба щоб її хтось взяв на баланс, однак поки ні Дрогобицький, ні Трускавецький водоканал на це не погоджуються” – зазначив голова комісії з питань екології Дрогобицької райради. А так, поки власника дивної трускавецької труби шукають, мешканці Станелі та Стебника щоденно страждають, бо забруднена річка є розплідником всіляких інфекцій.

Михайло Задорожний активно обстоював важливість голосування екологічної програми та навіть вдавався при цьому до прямого тиску на депутатів: “Голосуйте! Чому ви утримуєтесь? Цю програму треба прийняти!”. Однак рішення потрібних голосів так і не набрало.

Програму збереження та догляду за лісами Дрогобиччини тим часом депутати затвердили. На сесії виступили начальник “Дрогобицького лісгоспу” Василь Матяшовський, директор Дрогобицького ДЛГП “Галсілліс” Богдан Захарко, директор НПП “Сколівські Бескиди” В. Бандерич та представник ДП  “Самбірське лісове господарство”.

До лісівників у депутатів було багато запитань: від вирубок і залишання після себе неприбраними лісових ділянок до розбивання доріг важкою технікою. Тому в рішенні затверженої програми були перечислені наступні пункти:

– постійний контроль за охороною лісів від пожеж та самовільних рубок;

– заліснення  земельних  ділянок,  на  яких  проведено суцільні та санітарні рубки;

– належний догляд за молодняком лісових культур;

– будівництво та ремонт доріг лісогосподарського призначення;

– створення рекреаційно-відпочинкових ділянок на землях лісового фонду.

Питання ремонтних робіт на автошляхах району депутати розглянути не встигли, тож воно чекатиме розгляду на наступне пленарне засідання.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina