Громадськими активістами міста Борислава ГО “ВО ПРАВО ТА СПРАВЕДЛИВІСТЬ” та ГО “ВОЛЯ УКРАЇНИ” та представниками БОРИСЛАВ-oNline була затримана вантажна машина з трубами, яка рухалась містом в напрямку Дрогобича. За попередніми оцінками в ній знаходилось від 15 до 20 тонн труб, викопаних під час демонтажу водопроводу.

Очевидці, які стали свідками самовільного вивезення труб з їхнього міста, забили на сполох. Перший грузовик встиг виїхати з міста, але другий вдалось затримати і відпускати його люди нізащо не хотіли. Адже випадки з вивезення трубопроводів невідомими фірмами в невідомих напрямках є непоодинокими. Мешканці й раніше намагались відстоювати комунальне майно, однак труби таки потроху зникали то в одному районі міста, то в іншому.

Нещодавно на сесії Бориславської міської ради депутатами було проголосоване рішення, щодо погодження на демонтаж старого водопроводу. Начебто був укладений договір між КП «Борислав водоканал» і ТзОВ «Група Спецтехнологія» на викопування та вивезення цих труб. Наразі, за неофіційною інформацією, стало відомо про те, що між представниками влади і депутатського корпусу міста з одного боку та вище згаданою приватною фірмою з іншого був укладений бартерний договір. За його умовами працівники фірми мали б прокласти в місті новий трубопровід, а взамін на це забрати собі старі труби Однак, цілком ймовірно, що договір цей був нічим іншим як звичайним «договорняком», адже жодних документів, жодних дозволів, взагалі жодних паперів по прийому-передачі комунального майна досі ніхто представити не може.Укладання договорів міни (бартеру) та відповідно проведення бартерних операцій бюджетними установами забороняється.

Спротив мешканців міста та рішучі дії активістів викликали в місті чималий резонанс. На місце вивезення труб, на вулицю Дрогобицьку, виїхало близько 15 депутатів міської ради. Дехто з них відверто обурювався діям активістів та говорив про те, що все в порядку і машини потрібно відпустити.

На місце виїхала і поліція, яку також викликали противники вивезення майна громади. І виявилось, що далеко не все, в чому запевняли депутати, було в порядку. Бо працівники не мали з собою жодних дозволів: ні водій вантажівки, ні водій крану. В них не було необхідних документів по специфікації, не було транспортних та видаткових накладних. Тому автомобілі разом з вантажем залишили на штрафмайданчику, чекати рішення суду.

Що найцікавіше, так це позиція влади та депутатського корпусу. Адже практично всі депутати, які прибули на місце події обстоювали сторону приватної фірми-виконавця робіт. Зокрема активно лобіював їх інтереси Віктор Руднєв, таку ж сторону обійняв і заступник міського голови Едуард Бринь. Був на місці події і керівник Бориславського водоканалу, атовці та представники «Самооборони» міста, які також, як виявилось, зовсім не заперечували вивозу комунального майна за межі міста.

Однак підозри активістів були небезпідставними. Саме завдяки їм вивезення труб вдалось заблокувати. Начальник Бориславського відділу поліції Олександр Закутний цю ситуацію прокоментував наступним чином. «Вчора, близько 16.00 години до нашого відділку поступило звернення від активістів про вивезення труб з міста. По прибутті на місце співробітниками було виявлено вантажний автомобіль та кран, яким власне підіймались та вантажились труби. Але жодних документів у працівників не було. Тому з цього приводу було порушене провадження, яке буде передане в суд. До рішення суду автомобілі знаходитимуться під арештом. Проти фірми, яка займалась вивозом труб, вже було раніше порушено кримінальне провадження в частині перевищення повноважень під час роботи з демонтажу труб. Мене інформували про те, що між міською радою та ТзОВ «Група Спецтехнологія» укладався договір на демонтаж та вивезення водопроводу, але фірма досі жодного документу нам не надала» – заявив Закутний.О.Б.

відео від Володимира Макарця

Кримінальне провадження передали до суду. Справа суду постановити законність чи незаконність вчинених дій та притягнути порушників до відповідальності. Однак, міські активісти мають великі сумніви відносно об’єктивності та законності її розгляду. Мовляв, справа серйозна і люди в ній замішані зовсім не прості.. Також подейкують, що вивіз труб вночі пробують відновити, прямо під носом в поліції. Багаторазовий гіркий досвід бориславців не дає можливості повірити в те, що все вирішиться законним чином.

Навіть запевнення мера Ігоря Яворського, який заявив, що труби мають залишатися на території міста, не надто обнадіюють людей. Тому громадські активісти намагаються надати справі якнайбільшого резонансу, щоб під максимальним громадським контролем, ні владі, ні підозрілим приватним структурам не вдалось провернути жодні злочинні дії та позбавити громаду міста чергового комунального майна.

Гарно спрацювала і поліція, котра попри переконання депутатів не пішла на порушення закону, і затримала для перевірки машину з трубами. Справою в телефонному режимі керував сам Дмитро Загарія, начальник Головного управління МВС України у Львівській області.

Ніна ФЕДЬКО

труби 6 труби 5 труби 4 труби 3 труби 2

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: online