У портовому італійському місті Генуї відбулась міжнародна конференція “Генуї-Україна-Європа: разом за майбутнє, розвиток та мир”. В ній взяли участь представники України та Італії, які обговорили перспективи подальшої співпраці та обміну досвідом між країнами.

13343119_495756910634231_3467333264801678724_n

Українську делегацію та Дрогобиччину представили депутат Верховної Ради від 121 виборчого округу Богдан Матківський та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Проводив конференцію Антоніо Констанцо. На ній виступили представники української делегації та колеги-італійці, що висловили бажання співпрацювати та зміцнювати зв’язки між нашими країнами. Оскільки Італія є третім комерційним партнером України серед країн ЄС, а в місті Генуї багато років функціонує українська община.

Італійці висловили рішучість в бажаннях повноцінної співпраці та відновлення торгівельних та туристичних зв’язків між нашими країнами. Колишній міністр закордонних справ Італії Джуліо Терзі згадав про спільні позитивні починання наших країн ще в 90-х роках. За його словами відновлення міжнародного діалогу допоможе не лише в налагодженні стабільних відносин, але й в реалізації місцевих ініціатив по боротьбі з корупцією табеззаконням.

Щирим та зворушливим був виступ народного депутата Богдана Матківського, який поділився з італійськими колегами труднощами та перешкодами, з якими стикаються сьогодні українці, бажаючи захистити цілісніть рідної країни та вирішити актуальні та болючі внутрішні проблеми.

“Поїздка видалась надзвичайно насиченою. Ми ознайомилися з роботою італійських судів та органів юстиції, обговорили важливі політичні питання, що впливають на їхню діяльність. Багато ключових моментів їхньої роботи можна імплементувати в нашому законодавстві. Також було проведено низку важливих зустрічей, для залучення потенційних інвесторів на території нашого округу” – зазначив Матківський.

Сенатор Альберт Ланьєче наголосив, що Італія цінує дружні стосунки з Україною та докладе всіх зусиль задля того, щоб допомогти українцям пройти сьогоднішні нелегкі випробування на шляху до вступу в ЄС. Ланчьє переконаний, що Україна має великий потенціал, а співпраця та обмін досвідом в сфері економічного розвитку між країнами може дати плідні результати.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina