Депутати Верховної Ради проголосували встановлення 35%-вої квоти для україномовних пісень у радіоефірі. Проект закону №3822-Д сьогодні підтримали 268 народних обранців.

Відтепер кожна третя пісня в українському радіоефірі має бути українською- пише Українська правда. При здійсненні радіомовлення радіостанції повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

Радіостанції, які ставлять пісні офіційними мовами Євросоюзу в обсязі не менше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менше 60% у часових проміжках з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 25 відсотків у часових проміжках з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

Передбачається, що розмір частки пісень українською мовою та мовами Євросоюзу має бути вказаний у ліцензії радіостанції. Окрім того, у законі сказано, що “телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою”.

Після введення документу в дію перевага у видачі ліцензій надаватиметься тим радіостанціям, які погодяться збільшити частку україномовного продукту на 5% і більше.

“Українські виконавці мають достатньо якісного україномовного контенту, аби заповнити ним музичний ефір радіостанцій і телеканалів – запевнив нардеп Богдан Матківський – Добре, що тепер україномовний контент буде ще й законною вимогою для кожної української радіостанції”.
Проголосований закон передбачає перехідний термін. Зокрема, протягом першого року з моменту набуття чинності частка пісень державною мовою становитиме 25%, починаючи з другого року — 30%. З третього року частка становитиме 35%.
Facebook Comments
About Author: Fedko Nina