Сьогодні в Трускавецькій міські раді відбулось засідання регламентної комісії, яке мало на меті розглянути етичність поведінки депутатів від КУН, що звинуватили заступника міського голови у співпраці з регіоналами.

13480379_1105526616159556_330741220_n

Членів регламентної комісії було лише двоє: голова Святослав Грабовський та Олена Савченко. Порядок денний затвердити не вдалось, тому засідання вирішили провести у вигляді обговорення.

Депутат від КУН Роман Бучкович зачитав перед присутніми відповідь на запит депутата Лубінця до Верховної Ради, в якій вказується про те, що особа з прізвищем, ім’ям та по-батькові Ткаченко Олександр Олександрович числилась помічником-консультантом у депутатів-регіоналів Чечетова та Васильєва. Він продемонстрував оригінал цієї відповіді та запевнив, що документ не є фейковим.

Однак, жодних підтверджень, окрім прізвища, імені та по-батькові, які дали б можливість ідентифікувати особу, там вказано не було. Інакше кажучи, особа, яка подавала запит до Верховної Ради, подала його вміло – таким чином, щоб відповідь була саме такою, якою вона є. Запитувач не поцікавився, ні датою народження Ткаченка, ні місцем реєстрації/проживання. Нічого зайвого, що могло б розчарувати у відповіді. Лише прізвище, ім’я та по-батькові. Щоб, отримавши правильну відповідь, мати змогу маніпулювати даними так, як це вигідно.

13515394_1105526556159562_126514542_n

Моя роль – не захищати і виправдовувати одних та звинувачувати інших. Хочеться лише розставити потрібні акценти, а правдивість та законність дій одних та інших буде встановлювати суд. Тому, перше, що я вже зазначила – КУН не спромігся отримати повну інформацію, щоб ідентифікувати особу Ткаченка-помічника повністю. Посилаються на те, що “інформація до них потрапила і вони, як обранці громади, просто не могли її замовчувати і пішли повідомити міському голові”.

Однак КУНівці приходили до мера не повідомити інформацію, а виставити йому ультиматум. Вони прийшли з камерою, принесли копію відповіді на запит та висунули вимогу – звільнити Ткаченка в 5-тиденний термін. Коли Кульчинський піддав їхню зааяву сумніву, – сказали, що він покриває заступника-регіонала.

Вимога звільнення заступника викликала найбільшу пересторогу в голови комісії Святослава Грабовського. “Ви можете доносити інформацію, ви не маєте замовчувати можливі протизаконні факти, але ви не маєте права виставляти вимоги про звільнення тих чи інших посадових осіб. Ви завідомо ставите міського голову в дивне положення, вимагаючи самі не знаючи чого” – зазначив Грабовський.

Однак вже сьогодні Бучкович заявив, що звільнення як такого вони не вимагали. Вимагали, начебто, реакції мера та повної перевірки ним даного факту. Розуміючи, що спороли дурницю (виставивши дивний ультиматум), Леся Дідик, в підтримку КУНівцям заявила про те, що процедури звільнення заступника, ініційованої заявою депутата, дотримано не було, тому про вимогу його звільнення говорити зараз нема сенсу.

Грабовський зачитав присутнім норму регламенту, в якій йшлося про те, що депутат не має права висловлювати інформацію, яка ображає честь та гідність інших осіб, поширювати неправдиву, неперевірену, непідтверджену інформацію, яка шкодить репутації посадовців чи органу місцевого самоврядування. Про зміст поширеної інформації депутат відповідає особисто. “Ви поширили інформацію, перевіряючи яку на доступних мені ресурсах, підтвердження знайти я не зміг. Тому в мене є сумніви відносно її змісту. З заяви не можна точно ідентифікувати особу, тому стверджувати точно, що це саме Ткаченко з Трускавецької міської ради не можна” – зазначив Грабовський.

Однак КУНівці продовжували топтати воду в ступі, апелюючи вигідною інформацією, про те, що відповідь з Верховної Ради є офіційною та правдивою. Що Ткаченко – був помічником регіоналів (хоча який конкретно – для них не так важливо), та що Кульчинський не виконує свого громадянського обов’язку та ігнорує отриману інформацію.

Тим часом заступник міського голови Олександр Ткаченко, звинувачений у співробітництві з регіоналами, пішов на лікарняний. За попередньою інформацією відомо, що він подав до суду та вимагатиме витребування всіх належних відповідей від Верховної Ради, що зможуть довести його непричетність до “Партії Регіонів”. Адже поки належних спростувань розповсюдженій провокативній інформації не отримано, довести протилежне важко. А КУН, який уже відкрито виступає на трускавецькій політичній арені в одній упряжці з командою Козира, користується цим та додає інформації ще більшого розголосу.

На жаль, закони сьогодення нагадують всім відомий анекдот про неіснуючу доньку легкої поведінки. “В мене ж два сини!” – “А ти тепер йди й доводь по селі, що в тебе нема доньки”… Так і трускавецькій владі зараз прийдеться доводити, що причетності до регіоналів вони не мають. А недоброзичливці тим часом продовжуватимуть роздмухувати дим та поширювати вигідні їм плітки.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina