Президент підписав закон про зниження акцизу на ввезення в країну вживаних авто. Після більш ніж місяця роздумів, Порошенко таки поставив під ним свій підпис, однак вже цього тижня рада внесе в нього зміни, які унеможливлять ввезення надмірної кількості автомобілів з комерційною метою.

Президент Петро Порошенко підписав законопроект №3251 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». Про це у Twitter написав прес-секретар президента Святослав Цеголко – повідомляє “Український Тиждень”.

За словами Цеголка, президент і депутати домовилися в четвер, 7 липня, внести у закон зміни, “щоб уникнути зловживань”.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей законопроект ще 31 травня. Документом передбачене зниження до 2019 року розміру акцизного збору на легкові уживані автомобілі. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що через девальвацію національної валюти ринок авто суттєво постраждав.

До кінця тижня депутати внесуть до законопроекту певні поправки, що унеможливлять зловживання українцями його нормами. За словами експертів, змінами будуть встановлені обмеження, згідно з якими кожен українець може ввезти на час дії закону лише одну машину, яку придбає особисто для себе. Перепродаж автомобілів буде заборонений, а завозити авто на територію країни має особисто його власник.

Передбачувані зміни вже розчарували багатьох українців, які планували робити бізнес на ввезенні іноземних авто. Однак для тих, хто хоче завезти автомобіль для себе, закон таки дасть непогану економію. Однак, нагадаю, зниження акцизу на ввіз вживаних авто з-за кордону діятиме на автомобілі стандарту Євро-5.

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina