Саме так працює Дрогобицька районна рада, керівництво якої зовсім не переймається дотриманням норм закону у своїй роботі. Черговим доказом цьому стала остання, позачергова, сесія.

Сьома сесія Дрогобицької районної ради відбулась вчора, 6 липня. Повідомлення, про її проведення та проекти рішень були оприлюднені за день до її засідання. Більшість депутатів про її проведення були повідомлені в такий же термін.

5 липня, за день до сесії, в авральному режимі були зібрані та проведені засідання всіх необхідних комісій. Байдуже, що двох голів комісій взагалі на засіданні не було, однак вони таки відбулись. Вдумайтесь: практично одночасно, в один день та практично в один час, в райраді пройшли засідання одразу дев’яти (!) постійнодіючих депутатських комісій.

Screenshot_2Screenshot_3

А головною причиною такої поспішності була нагальна потреба швидко розподілити понад 4 мільйони бюджетних коштів. Хоч офіційною версією скликання позачергової сесії назвали необхідність затвердження коштів (близько 400 тисяч) на районні об’єкти, що беруть участь у співфінансуванні.

Депутат обласної ради Михайло Задорожний виступив з закликом про необхідність затвердження цих коштів, мовляв, не затвердивши їх можна втратити обласне фінансування по цих об’єктах. Справді, облрада вимагала від райрад затвердження коштів на співфінансування об’єктів до 1 липня. Дрогобицький район цього не зробив і до 5-го липня, тому питання справді «горіло».

Більшість депутатів погоджувались з необхідністю затвердження цих коштів, бо розуміли, що це потрібно зробити. Насторожувало їх те, що, окрім питання мікропроектів, був ще ряд бюджетних питань. На кону було понад 4 мільйони гривень (перевиконання бюджету та дефіцит), на розгляді яких голова районної ради Михайло Сікора дуже вже наполягав.

Слухати адекватні звернення депутатів про необхідність перенесення засідання хоча б на декілька днів, голова не хотів. Більше того, він ігнорував запитання депутатів, які прагнули краще розібратись в проектах рішень, що стоять на розгляді. А звернення Руслана Цесліва, в якому йшлося про перенесення розгляду бюджетних питань, навіть не поставив на голосування.

Керівництво райради так поспішало проголосувати фінансові питання, що навіть знехтувало поіменним голосуванням. Лише два питання голосувались в поіменному режимі, решту ж важливих бюджетних питань, де фігурували чималі суми, «пропхали» елементарним підняттям рук.

Утримались від голосування фракції «Народного контролю», депутат від «Громадянської позиції», словесно підтримували колег (у питаннях грубих порушень регламенту) і деякі депутати «Самопомочі».

«Ігнорування керівництвом ради регламенту та закону вже входить у звичку. Вони не чують звернень, не ставлять на голосування, не дають достатньої інформації, яка потрібна депутатам, щоб зрозуміти, що саме голосується. Керівництво району робить те, що хоче» – говорить депутат районної ради від «Народного контролю» Руслан Цеслів.

«Ми пробували зауважувати те, що сесія відбувається з порушеннями регламенту, але нас не надто хочуть слухати. Начальник фінансового управління запевнив, що все нормально і скликання сесії за день до її проведення дозволяється» – зазначив депутат від «Самопомочі» Володимир Якимів.

«В районній раді майже всі бюджетні питання вирішуються таким чином. За декілька днів скликається позачергова сесія, де голосуються бюджетні питання, розподіл коштів. На минулій бюджетній, яка до речі також була скликана позачергово, схожим чином розподіляли 8 мільйонів. Але це грубе порушення закону. В регламенті районної ради завідомо написали, що дозволяється в окремих випадках скликати сесію за день. Я розумію, іноді такі випадки бувають і коли питання достатньо обговорені і вивчені депутатами на комісіях, то можна таку сесію робити. Але бюджетні питання та питання права власності закон не дозволяє голосувати таким чином. І так мало би бути, бо питання важливі і потрібен час для того, щоб в них розібратись» – зазначає атовець та районний активіст Андрій Поясник.

Відповідно до норм закону про «Доступ до публічної інформації» всі проекти рішень повинні бути оприлюднені на офіційному сайті ради за 20 днів до її проведення. Цей термін якраз дозволяє ознайомитись з питаннями, які мають розглядатись на сесії, підготувати певні зауваження, інакше кажучи бути інформаційно підкованим. Однак, не зважаючи на те, що в пункті 4 статті 30 регламенту райради написано, що проекти мають виставлятись на сайті згідно з вимогами закону, насправді його ніхто не дотримується.

Screenshot_1

Контролю над повноцінним висвітленням майбутніх рішень ніхто не здійснює. Вже проголосовані рішення часто оприлюднюються теж з запізненням. А розпорядженнями голови районної ради на сайті взагалі «не пахне». Якщо за 2014 рік певна їх кількість була оприлюднена, за 2015 висвітлено лише одне, а за 2016 – взагалі жодного. Ось так «прогресує» та рухається до Європи Дрогобицька районна рада.

Screenshot_4

Фракція «Народного контролю» в райраді планує звертатись до суду, щоб оскаржити рішення ради, проголосовані таким шляхом. Цим самим, депутати та активісти прагнуть досягти законності та прозорості діяльності ради та попередити повторення таких порушень в майбутньому.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina