Фінансування ПТУ в цьому році підтримали на державному рівні. Постановою Кабінету міністрів від 14 липня було затверджено виділення майже 98 мільйонів гривень на фінансування професійно-технічної освіти. З них 8, 5 мільйона спрямують на Дрогобич.

Вчора, Кабмін України затвердив відповідну постанову. В тексті її вказано наступне: “Затвердити розподіл стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік між бюджетами міст обласного значення для спрямування на видатки на професійно-технічну освіту в обсязі 97 994,6 тис. гривень…”.

Screenshot_2 Screenshot_1

Прийняття документу дозволить уникнути заборгованості із виплат заробітної плати педагогічним працівникам та стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів.

Нагадаю, що перекладення фінансування ПТУ на місцеві бюджети заганяло міста в глухий кут. Владі доводилось забирати мільйони з бюджетів розвитку, щоб хоча б частково перекрити проблему утримання профтехосвіти в містах.

В Дрогобичі на фінансування ПТУ не вистачало понад 10 мільйонів гривень. Через неодноразові звернення керівництва ПТУ, міська рада двічі перераховувала кошти, в розмірі понад мільйон гривень. Тож, отримання дотації в розмірі 8, 5 мільйона гривень дозволить майже повністю врегулювати існуючу проблему.

Як зазначив депутат Верховної ради від 121 виборчого округу Богдан Матківський, він отримував чимало звернень з приводу існуючої проблеми. “Проблема справді постала дуже гостро для міст, які мають професійно-технічні училища. З цього приводу проводилось чимало нарад, зустрічей, обговорень. Неодноразово з цього приводу засідали наради, за участю прем’єр-міністра Гройсмана. Я радий, що наші звернення були почуті і уряд таки затвердив постанову про дотацію ПТУ в країні. Це дозволить врегулювати проблему та зняти градус напруження, який піднявся в містах” – зазначив у коментарі нашому виданню Матківський.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina