На сайті Трускавецької міської ради нещодавно відкрився сервіс електронних петицій. Перші петиції вже оприлюднені, триває збір підписів на їх підтримку. Які можливості відкриває сервіс для мешканців та як зареєструвати необхідну петицію та бути почутим владою, – сьогодні варто знати кожному.

Screenshot_3

Відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, кожна особа має право звернутись до органу влади за допомогою петиції про збір підписів на користь того чи іншого питання, яке потребує розгляду. Звернення це може бути здійснене одноосібно, колективно, чи від громадської організації.

Для того, щоб створити петицію, потрібно зареєструватись на сайті. Важливо, що електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Автор петиції, подаючи її на розгляд органу місцевого самоврядування, повинен заповнити відповідну форму, де буде вказана суть звернення, ПІБ її автора, електронна адреса. Автор несе повну відповідальність за зміст питання, порушеного в петиції.

Місцева рада впродовж десяти днів зобов’язується розглянути та оприлюднити петицію на офіційному сайті з інформацією про дату початку збору голосів, кількість та перелік осіб, які її підтримали. Лише в разі, якщо петиція не відповідає вимогам закону, орган місцевого самоврядування може відмовитись її публікувати на сайті, однак автор петиції має бути повідомлений про результати розгляду та причини відмови.

Кількість голосів, необхідна для підтримання петиції, залежить від кількості мешканців населеного пункту, якого стосується порушене питання. Петиція, адресована президентові, Кабміну чи Верховній Раді України повинна зібрати не менше 25 тисяч голосів. Для міст, населення яких становить від 5 до 50 тисяч мешканців, достатньо зібрати не менше 100 голосів. Однак, влада міста може передбачити більшу кількість голосів для підтримання петиції, в разі, якщо ці дані будуть внесені до статуту міста.

Screenshot_4

У Трускавці було встановлено необхідну для підтримання петиції кількість голосів не менше 150, що дещо суперечить вимогам закону. В сусідньому Дрогобичі, до прикладу, кількість голосів залишили на рівні 100, хоч населення міста більш ніж удвічі перевищує населення міста-курорту.

Screenshot_5 Screenshot_6

Чотири петиції зараз перебувають на сайті Трускавецької міськради на стадії збору підписів. Ті петиції, які будуть підтримані та зберуть потрібну кількість голосів, зобов’язують місцеву владу приймати необхідні рішення та вживати заходів для вирішення питання, порушеного в петиції. Петиції, які впродовж 90 днів не наберуть відповідної кількості голосів, розглядаються органом місцевого самоврядування, як звичайне звернення громадян.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina