В останній день літа депутати Верховної ради таки прийняли в першому читанні пропоновані президентом зміни до Конституції щодо децентралізації. Вони викликали бурю протестів, суперечок та навіть кривавих сутичок у столиці.Децентралізація

Допоки рішення чекає президентського підпису, журналісти “Трускавець он-лайн” перевіряли думку пересічних трускавчан з цього приводу.

Децентралізація… Ось те страшне слово, про яке поговорювали ще за часів “помаранчевої” влади і до якого дійшли сьогодні. Її боялись, від неї відхрещувались, але довше від неї тікати не можна. Зміни таки потребують ухвалення задля правильної структуризації влади. Але, якими виявились ці зміни сьогодні, і чому вони породили стільки сутичок? Про це ми говорили з пересічними трускавчанами.

Як виявилось, місто не має сформованої думки щодо зміни Основного закону. Хтось бажає залишатись осторонь політики, адже вважає, що думка населення нікого не цікавить та нічого не змінить. Хтось має негативну оцінку цього, спостерігаючи за тим, що відбувається в столиці. Та є доля людей, які все ж схильні довіряти владі та її діям. Вони ще мають слабку надію на те, що всі ці зміни принесуть в майбутньому покращення.

Більшість людей хочуть, щоб потрібні зміни відбувались. “Я маю надію, що ці зміни підуть на краще. Треба рівнятись на успішні країни Європи, Америку, які підтримують зараз нашу владу” – зізнається трускавчанин. А от гостя нашого міста з Дубного хоче лише, щоб “закінчилась війна, Януковича і Путіна розстріляли, а людям дали хоч якусь перспективу”.

Найбільше людей людей лякає те, що Донецьк та Луганськ зможуть отримати особливий статус та узаконити своїх бойовиків. Вони вже мало вірять тому, що це допоможе урегулювати ситуацію. Деякі відверто зізнаються, що “про Схід нам треба забути, відрубавши ці території спільно з тими зрадниками, які хочуть до Росії”. А сьогодні існує реальна загроза розколу держави з допомогою тих же поправок до Конституції. Тому люди і бояться цих змін, бо живуть в постійному страху перед завтрашнім днем, який не обіцяє нам впевненості та спокою.

Сьогодні ми почули багато відповідей типу: “Якщо люди в Києві так протестують, значить ці зміни погані”. Люди бачать протести і роблять свій висновок. Але чи є ці протести справді “народними”? І чи не є це черговим піар-ходом політичних партій або проросійських засланців, які використовують людей як маріонеток задля повернення до влади? Про це чомусь мало хто думає…

Президентські поправки справді далеко не ідеальні. Про це говорять не лише політики, але й експерти. Їх потрібно доопрацьовувати, щоб головний закон країни ніхто не зміг використати проти самої країни та її громадян.

Але найсумніше сьогодні те, що наш народ знову намагаються втягнути у свої брудні політичні ігри. Політики за старою схемою купують “інертних” людей задля організації заворушень та протестів. А роблять це, бо їм байдуже на цих людей і загалом на всіх українських людей. Їх не цікавить їхня доля і вони ніколи не заплачуть, коли з кимось із них щось станеться.

Жаль тих, хто досі цього не зрозумів і продовжує продаватись цим брудним політикам. Жаль отаких невизначених продажних людей, але їхня вина в цій ситуації чи не найбільша. Колись вони обов’язково зрозуміють свої помилки. І, дай Боже, щоб це не було надто пізно.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina