Атовці Дрогобиччини провели мирний пікет на автостанції Трускавця, протестуючи проти свавілля київської фірми-перевізника, водії якої відмовляються перевозити учасників АТО на пільгових засадах. Як виявилось, поведінка водіїв спровокована вказівкою директора, якому чхати на законні права громадян країни.

Причиною організованої протестної акції стала систематична відмова водіїв автобусного рейсу “Київ-Трускавець” перевозити учасників АТО на пільгових засадах. Такі ситуації періодично повторюються на цьому рейсі, незалежно від того, звідки їдуть атовці та наскільки далеким є кінцевий пункт їхньої подорожі. АТОвці, які їхали цим маршрутом, стикались з хамством та образами в свою адресу та отримували відмову в пільговому проїзді.

100_3917 100_3922-300x225

Тому, в середу 7 вересня, учасники АТО організували на автостанції міста-курорту мирну акцію, щоб з’ясувати причини такої поведінки зі сторони водіїв даного маршруту. Однак, як виявилось, конструктивного спілкування в них не вийшло. Водій відмовився пояснювати поведінку свою та своїх колег і не захотів подзвонити до керівництва та дати можливість атовцям поспілкуватись з ним особисто. Він просто замкнувся в автобусі та провів там доволі тривалий час.

100_3914 14232619_958903267566068_3846378561702685648_n

Як стало відомо, перевезення з Києва до Трускавця та навпаки здійснює фірма-перевізник “ВасильківТрансАвто”, зареєстрована у м. Васильків Київської області. Директором її є такий собі Сергій Черненко, що має доволі цікаві погляди на цю ситуацію. Він свідомо відмовляється перевозити атовців та видає вказівки кожному водієві, який працює на його фірмі з відповідною забороною.

%d0%b0%d0%b2%d1%82-2

Атовцям таки вдалось вийти на зв’язок з паном Черненком. Як зазначив учасник АТО, член ГО “Меч Арея” Леонід Федевич, “дії перевізника є умисними. В телефонній розмові він заявив про те, що не перевозив атовців і не збирається їх перевозити надалі. Мотивував начебто тим, що кошти йому за це ніхто не повертає”.

Однак, для того, щоб отримати компенсацію, треба хоча б вести елементарний облік пасажирів, навести лад з квитками, чим в даній фірмі на сьогоднішній день і не “пахне”. Достатньо було декілька хвилих погортати сторінки інтернет-ресурсів, щоб знайти чимало негативних відгуків про фірму-перевізника “ВасильківТрансАвто”. Люди, яким доводилось бути пасажирами вищезгаданого перевізника, скаржаться на повний хаос, що панує в них – порушення норм перевезення, переповнені автобуси, невідповідність обіцяних умов проїзду та якості транспорту з реаліями та, звісно, хамська поведінка водіїв фірми.

%d0%b0%d0%b2%d1%82 screenshot_6

Нагадаю, що атовці не вимагають від перевізника чогось надзвичайного. безкоштовний проїзд для учасників АТО на сьогоднішній день гарантований законом України. Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надаються такі пільги: безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Журналіст видання “Медіа Дрогобиччина” Марія Кульчицька, яка разом з атовцями була на протестному заході, у коментарі нашому виданню зазначила, що дії керівництва та водіїв цього маршруту вже допекли атовців, адже вони систематично порушують їх права на безоплатний проїзд. “Водій не бажав спілкуватися, не захотів подзвонити до керівника, він просто замкнувся в автобусі та сидів там. Через це був зірваний рейс. До слова, ним мала їхати дівчина, батько якої загинув, воюючи в “Айдарі”. Вона розповіла нам, що на цьому рейсі, водії не визнають пільг і вона сама неодноразово стикалась з такою проблемою” – зазначила Марія Кульчицька.

Наразі атовці обрали законні засоби боротьби з недобросовісним перевізником. “Ми збираємо всю інформацію, оскільки до нас дійшли відомості про те, що з дозвільною документацією в фірмі не все гаразд. Збираємось оскаржувати їхні дії в усіх можливих інстанціях. Будемо звертатись в правоохоронні органи, прокуратуру зі скаргами, в тендерну комісію, яка визначає перевізників. Якщо фірма не змінить свою політику, то, я думаю, на її місце знайдеться чимало бажаючих здійснювати ці перевезення” – зазначив Леонід Федевич.

На Дрогобиччині, як і загалом в Україні, є чимало бійців АТО. Людей, які втрачали своє здоров’я, воюючи на сході України. Які жертвували собою заради інших, які дивились в очі смерті, та бачили, як вона безжально забирає їхніх друзів-побратимів. Люди, які повертаються з війни вже ніколи не стануть такими, якими були колись. Бо війна залишає свій відбиток назавжди.

Знаю, що завжди знайдуться люди, які здатні знівелювати роль воїна в нашому суспільстві, або й звинуватити його в чомусь. Не виправдовуватиму та не звинувачуватиму нікого, бо люди справді є різні. І атовці бувають різними. Та не нам їх судити. Не прагну створювати культ тих осіб, які воювали в АТО на сході країни чи в будь-якій іншій війні. Ми не повинні цього робити. Однак ми повинні шукати справедливості та рівності перед законом для всіх. А кожен з цих людей, як мінімум, заслуговує нашої поваги. Елементарної людської поваги та дотримання їхніх законних прав.

Ніна ФЕДЬКО, фото Володимира Ключака та Марії Кульчицької

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina