Земельна комісія Трускавецької міської ради розглянула питання щодо обмеження використання твердопаливних котлів у центральній частині міста. Попередньо проект рішення вже розглянула депутатська комісія з питань ЖКГ, на черзі – його розгляд на сесії.

14322281_1131468323605179_7879684896715450445_n 14291894_1131468290271849_900051806441275084_n

Мова йде про обмеження використання твердопаливних котлів в центральних районах міста, наближених до першої санітарної зони. Оскільки наближається опалювальний сезон, а ціни на газове опалення цьогоріч знову йдуть вгору, природно, що більшість трускавчан намагатимуться економити, встановлюючи твердопаливні котли.

Таке опалення вже встановлене в деяких приватних будинках центральної частини міста і депутати відзначають, наскільки помітними є шкідливі викиди від них навіть неозброєним оком. Про це зокрема зазначив депутат Юрій Яворський, що є ініціатором пропонованого рішення. “Сьогодні вранці був свідком того, як в одному з приватних будинків запустили твердопаливний котел, бачив, скільки викидів було від нього. А це лише один будинок. Можна собі тільки уявити, що буде, коли почнеться опалювальний сезон і люди, через високі ціни на газове опалення, встановлюватимуть собі твердопаливні котли” – зазначив депутат.

В рішенні зокрема йдеться про заборону будівництва та експлуатації твердопаливних котелень великої потужності в центральній частині міста, без позитивного висновку державної екологічної експертизи та дотримання обмеженого дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря.

Також в проекті рішення йдеться про необхідність звернутись до всіх суб’єктів господарювання, які на сьогоднішній день вже експлуатують твердопаливні котли в центральній частині міста та зобов’язати їх привести шкідливі викиди до норм чинного законодавства. Інакше кажучи зобов’язати всіх, хто використовує твердопаливні котли для опалення, встановити спеціальні фільтри для зменшення шкідливості викидів у повітря.

Наразі пропозиція депутатів полягає у обмеженні потужності твердопаливних котелень 20-30 кВт в центральній частині міста. Однак можливість втілення майбутнього рішення поки не надто чітко розуміють і самі депутати. Всі усвідомлюють, що екологію потрібно берегти, особливо в місті-курорті, однак ще не надто розуміють як привести до норми викиди, які однозначно зростуть вже цієї зими.

Святослав Грабовський, який також був присутній на комісії, зазначив, що забороняти людям встановлювати твердопаливні котли міська рада не уповноважена. Вона може просто не прийняти певні погоджувальні рішення. Однак встановлювати твердопаливні котли для обігріву своїх приватних помешкань чи комерційної нерухомості люди будуть і надалі. Важливо лише зобов’язати їх регулювати кількість шкідливих викидів у атмосферу, встановлювати необхідні фільтри, щоб захистити хоча б центральну частину міста від забрудненого повітря.

На черзі розгляд питання на сесії, яка відбудеться через два дні. Депутати умисне поспішали з вирішенням цього питання, адже не за горами опалювальний сезон і багато трускавчан готуючись до нього, цілком ймовірно обиратимуть для обігріву саме твердопаливні котли. Тому місто має доволі обмежений час для врегулювання цього питання та прийняття відповідних рішень, які зобов’язуватимуть людей дбати про екологію міста-курорту.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina