27 – 28 вересня в польському місті Завєрцє,  який по праву називають перлиною Краківсько-Ченстоховської височини, відбувся II Міжнародний медичний Конгрес.

Тема цьогорічного конгресу: «Профілактика захворювань сучасності у дітей та молоді: ожиріння, надмірна вага, цукровий діабет та вади постави». Конгрес проходив за сприяння міністерства охорони здоров’я і міністерства освіти Польщі, Маршалка Сілезького воєводства. В заході приймали участь представники цих міністерств, депутати Сейму Польщі, представники влади Сілезького воєводства, мер міста Завєрцє та делегації з Польщі, України, Білорусі, Словаччини.  Конгрес широко висвітлювався польською пресою і телебаченням.

До участі в Конгресі була запрошена також ГО «Європейська інтеграція України» яка і сформувала делегацію від України. Враховуючи специфіку Конгресу делегація була сформована із представників міста-курорту Трускавець, з владою якого у організації підписаний Меморандум про партнерство і співпрацю.

14509222_1202803406458847_1913211339_n

Владу міста представив заступник міського голови Олексій Балицький, який презентував місто-курорт, розповів про його особливості та переваги, а також запросив до Трускавця не тільки на лікування та оздоровлення але й на відпочинок. Особливу зацікавленість у всіх учасників викликала доповідь і презентація представника Міжнародної Клініки реабілітації професора Козявкіна, яка стала справжньою родзинкою заходу. Лікар клініки Михайло Гордієвич продемонстрував фільм про хронологію лікування і реабілітації дівчинки із Саудівської Аравії хворої на ДЦП. Сам фільм і презентація викликали шквал емоцій.

Як виявилось – для більшості учасників і гостей Конгресу, Україна, а саме Трускавець з його рекреаційними та реабілітаційним можливостями, стали  справжнім відкриттям! Незважаючи на зростаючу туристичну популярність українських міст, зокрема Львова і Трускавця, більшість поляків і європейців ще доволі мало обізнані з туристичними, рекреаційними і медичними можливостями України. А стратегічною промоцією українських курортів, методик лікування та інших можливостей, які є в  Україні, профільні міністерства та відомства чи спеціальні організації, які б мали це робити, займаються недостатньо або не займаються зовсім. Отож наша делегація в якійсь мірі відкрила очі європейцям на передові і унікальні методики лікування і реабілітації, які вже існують в Україні, а саме в Трускавці. Цим самим викликала непідробний інтерес до нашого міста-курорту.

14483368_1202803716458816_307687794_n

По завершенні Конгресу делегація з України оглянула місто Завєрцє та околиці з його унікальними скалами  та старовинним кам’яним замком. Організатори Конгресу ознайомили нашу делегацію з повітовим шпиталем а також новітньою методикою в сфері телемедицини яку презентувала польська медична фірма «Telecare».

В найближчий час делегація з Сілезького воєводства має приїхати до Трускавця, щоб ближче ознайомитись з курортом та Міжнародною клінікою відновного лікування.

Від імені громадської організації «Європейська інтеграція України» хотілось би висловити особливу подяку професору Козявкіну Володимиру Іллічу, Герою України, який долучився до участі в Конгресі та лікарю Михайлу Гордієвичу за чудову презентацію.

ГО “Європейська інтеграція України

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina