У Трускавці виникла проблема із запуском опалювального сезону. Через заборгованість КП “Трускавецьтепло”, Львівгаз відмовлявся дати дозвіл на початок опалювального сезону, однак, сьогодні проблему таки було вирішено.

Нагадаю, ще минулої середи міський голова видав відповідне розпорядження про запуск опалення в садках та школах міста-курорту. Від батьків поступило чимало скарг щодо холоду в садочках та школах. В четвер та п’ятницю був проведений пробний запуск системи опалення в деяких навчальних закладах, однак тепло одразу ж відключили, в понеділок діти повернулись в холодні класи/групи.

За словами очільника “Трускавецьтепло” Руслана Крамара, розпочати опалювальний сезон в місті-курорті було доволі проблемно. Хоч міський голова Андрій Кульчинський видав відповідне розпорядження ще 5 жовтня, однак втілити його виявилось не так просто, за що на керівника “Трускавецьтепло” посипалось чимало критики. Очевидно, заслуженої, адже чиновник не розповів до кінця всієї правди про труднощі, які стоять на заваді запуску теплопостачання в місті.

Головною причиною блокування “Львівгазом” початку опалювального сезону стала заборгованість КП “Трускавецьтепло” перед цим підприємством, яка склала 650 тисяч гривень. Левову частину боргу складають борги кінцевих споживачів, з них понад 500 тисяч субсидійні кошти, які Львівгаз приймати відмовляється.

За словами міського голови Андрія Кульчинського, який особисто сьогодні побував у ПАТ Львівгазі, ситуацію частково врегулювали. “КП “Трускавецьтепло” не є збитковим підприємством, воно фактично в профіциті. Борг утворився через заборгованість користувачів та проблему з перерахуванням субсидійних коштів. Нам вдалось закрити зараз це питання, оплативши частково заборгованість та розблокувати початок опалювального сезону в місті” – зазначив міський голова Андрій Кульчинський. Тож опалювальний сезон в місті вже з сьогоднішнього дня таки мають розпочати.

До слова, сьогодні, на бюджетній комісії розглядалось питання щодо поповнення статутного фонду КП “Трускавецьтепло” на 267 тисяч гривень. Дехто вже встиг приписати цю суму – як складову погашення боргу за газ. Однак насправді зміна статутного капіталу є лише формальністю, оскільки КП “Трускавецьтепло” передали засоби раніше існуючого КП “АТП” на суму 267 тисяч гривень. “Трускавецьтепло” став правонаступником КП “АТП”, перебираючи на себе всі засоби, що були раніше на балансі АТП та беручи на себе нові види діяльності, такі як: будівництво і обслуговування заправочних станцій, обслуговування і ремонт автомобілів, здійснення перевезень і т.д.

14686182_1190215754357308_355758906_n

Відповідно до цього статут організації потрібно було змінити, включивши в нього нові пункти відносно діяльності та збільшивши статутний капітал на 267 тисяч гривень, – рівно на таку суму, на яку йому були передані засоби КП “АТП”.

14686609_1190215801023970_1742243130_n

“Зміна статутного фонду КП “Трускавецьтепло” є формальною. Вона необхідна, оскільки наше підприємство приймає на баланс засоби підприємства “АТП” на таку суму. Вона не має ніякого відношення до заборгованості перед “Львівгазом”” – зазначила член комісії, за сумісництвом юрист КП “Трускавецьтепло” Зоряна Домбровська.

За словами Домбровської, “Трускавецьтепло” матиме ще три місяці на переоформлення ліцензії, необхідної для того, щоб проводити діяльність зі здійснення та регулювання перевезень, якою займалось комунальне підприємство АТП.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina