Просимо мешканців міст Дрогобича та Стебника, представників громадських організацій, журналістів підтримати медиків та прийти на акцію протесту 17 жовтня у понеділок на 10год під міську раду Дрогобича.
Медики протестуватимуть проти реформи у медицині, оскільки вважають її фактично знищенням медичних закладів.
Не стійте осторонь, бо результати цієї реформи вдарять по кожному з нас!
До уваги мешканців міста Дрогобича та Стебника, журналістів та активістів!
Влітку цього року керівництво міста Дрогобича озвучило намір реформувати медицину у містах Дрогобич та Стебник. Труднощі з фінансуванням медичних закладів Дрогобича та Стебника виникли доволі давно і останніх кілька років місцева влада намагається провести оптимізацію для економії коштів. Замість введення енергоощадних технологій чи реорганізації медичного управління – економію коштів пропонують почати із знищення медичних закладів. Кілька років тому влада міста запропонувала перенести онколікарню та шкірвендиспансер у Стебник. Дії керівників міста та медицини були настільки безграмотними, що у комісії, яку ми викликали зі Львова не залишилося сумнівів у тому, що подібні дії треба припинити. ГО “Воля України” вдалося спільними зусиллями з колективами відстояти обидві лікарні.
На превеликий жаль, після Революції Гідності не було взято напрямку щодо розвитку економіки, не надано зеленого світла для інвестицій, не забезпечено захисту власності, не було сприяння бізнесу. Натомість новопризначений голова Львівської облдержадміністрації проголосив курс на оптимізацію, мобілізацію та будівництво доріг. Цей курс і взяла до уваги місцева влада, розробивши нову медичну реформу, суть якої полягає у переведенні усіх медичних закладів міста у комунальні некомерційні підприємства.
Через два місяці(!) після прийняття сесією міської ради рішення про реформування медичних закладів у некомерційні комунальні підприємства, міський голова Дрогобича почав надавати інформацію про реформу. Але і до сих пір ми не отримали економічних розрахунків, експертних висновків, аналізу ризиків. Це дає нам підстави вважати цю реформу експериментом, який є неприпустимим та шкідливим. Досвід минулих років, поспіх та відсутність інформації щодо “реформи” показує, що влада міста дилетанська та некомпетентна. Вважаємо, що це спроба догодити керівництву Львівської ЛОДА зімітувавши реформи та зекономивши кошти ціною здоров’я дрогобичан.
Наявна на сьогоднішній день інформація показала, що усі медичні працівники будуть звільнені, частина приміщення медичних закладів буде вивільнена, а доля онколікарні та шкірвендиспансеру буде ще вирішуватися, правда невідомо ким і як. За яким принципом медичні працівники будуть набиратися у новостворені “некомерційні медичні підприємства” невідомо, але і знову ж, практика минулих років, викликає у медичних працівників побоювання, що це може бути “конкурс конвертів.”
Агресивне ставлення та прямі погрози керівництва міста до людей, які протестують проти цієї реформи викликає підозру, що за реформою стоїть черговий “дерибан” комунального майна. На нашу думку, приміщення у центрі будуть вивільнені та продані, а зекономлені кошти будуть вкрадені за опрацьованим схемами. Керівництво області позбудеться проблеми з фінансуванням медицини і вивільнені кошти спрямує на свої інтереси. У програші залишаться звільнені медичні працівники, які поповнять армію заробітчан за кордоном чи безробітних міста. У програші, як завжди, опиниться і громада міста, бо вже на перший погляд ясно, що черги у медичних закладах зростуть, як і витрати на лікування. Якщо брати до уваги песимістичні прогнози медиків, то це буде знищення медицини у Дрогобичі та Стебнику.
Вважаємо, що проводити незрозумілі експерименти потрібно негайно припинити, тому ми вимагаємо від місцевої влади: відмінити рішення №329 від 18.08.2016р. та звільнити Шевкенича А. з посади керівника Дрогобицького відділу охорони здоров’я. Від Президента України вимагаємо звільнити з посади керівника Львівської ОДА Синютку О. М. та керівника департаменту Чечотку Б. Р.
Просимо мешканців міст Дрогобича та Стебника, представників громадських організацій, журналістів підтримати медиків та прийти на акцію протесту 17 жовтня у понеділок на 10год під міську раду Дрогобича. Не стійте осторонь, бо результати цієї реформи вдарять по кожному з нас!
Просимо максимального репосту!
Комітет акції протесту

Facebook Comments
About Author: online