В холодний осінній вечір у Дрогобичі відбулась непересічна і тепла подія. В місті Котермака відкрилась мистецька школа майданівця, атовця, музиканта та просто хорошої і щирої людини Максима Перев’язка.

Волонтери та друзі прийшли вітати побратима, який вперто йде до поставленої мети – роботи над навчанням і вихованням талановитої молоді. Хоч за вікном лютувала осіння негода, в приміщенні було тепло і затишно. Затишно від душевних розмов, спілкування, музики та пісень, які дарували присутнім атовці, волонтери.

14724143_262692157461623_1412565470_o 14632692_262692164128289_9159702_o

“Повернувшись з АТО, я дізнався, що у Львові діє бізнес-школа для атовців. Вона має фінансування з фонду Сороса. Я поїхав туди навчатись і виграв грандові кошти на купівлю музичної апаратури для мистецької школи. Вдалось знайти приміщення в центрі міста. Декілька місяців я займався ремонтом, дуже багато роботи було зроблено. Сьогодні вже завезено апаратуру, на 70% готова звукозаписувальна студія. Планую найближчим часом закінчити підготовку та набирати учнів на навчання” – ділиться планами Максим Перев’язко.

В першу чергу новостворена художня школа покликана навчати дитину музиці індивідуально. Її засновник є прихильником того, що кожна дитина має розкривати свій індивідуальний музичний талант, бути готовою до того, щоб реалізовувати себе в майбутньому як музикант. Тому школа працюватиме не за шаблонними зразками, а з зовсім новим підходом до музики.

14632688_262692160794956_1114941965_o“Кожна дитина має вчитись проявляти свій талант, не боятись, не соромитись і я, як вчитель, старатимусь допомагати кожному розкритись, а не ламати дітей через коліно і вимагати виконання якихось норм…” – зазначив Максим Перев’язко.

Не менш важливо, що художню школу матимуть змогу безкоштовно відвідувати діти з малозабезпечених родин, діти сироти, які не мають фінансової можливості оплатити навчання, однак мають музичний талант.

“Українська музика є рушійною силою у вихованні серед молоді патріотизму. Не знаю, скільки нам в Дрогобичі потрібно музичних шкіл, художніх шкіл – але вони надзвичайно потрібні зараз” – наголосив художник, волонтер Лев Скоп.

З відкриттям художньої школи Перев’язка вітали також міський голова Тарас Кучма, депутат райради (Руслан Цеслів), облради (Василь Масний), друзі-волонтери та просто небайдуже товариші.

Отож новостворена художня школа, незважаючи на всі труднощі та перипетії, таки відкрилась і зовсім скоро відчинить свої двері для юних талановитих діток та робитиме свій вклад у виховання підростаючого покоління міста.

Для довідки: Максим Перев’язко – уродженець Рівненщини, майданівець, атовець (боєць батальйону Кульчицького), вчитель музики з 14 річним стажем роботи в школі. Після повернення з зони бойових дій оселився з дружиною в Дрогобичі. Дуже часто Максим виступає у Трускавці та Дрогобичі на благодійних акціях, концертах, збираючи кошти для потреб воїнів АТО.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina