Депутати Трускавецької міської ради скасували рішення виконкому та забрали попередньо присвоєну адресу нежитлового будинку “Альфи плюс”. Також обранці громади підтримали текст звернення до керівництва області щодо меж майбутньої Трускавецької громади. Такими були головні рішення останньої, 17-ої сесії Трускавецької міськради.

14794234_1198834866828730_2051271977_n

Відбулась 17 сесія Трускавецької міської ради, яка заслужено претендує на звання однією з найбільш резонансних та скандальних. Кардинально протилежні погляди депутатів на доленості питання міста-курорту декілька разів провокували відверті сварки, однак найважливіші рішення обранці громади таки прийняли.

В порядку денному сьогоднішньої сесії Трускавецької міської ради було декілька питань, до яких спостерігався помітний громадський інтерес. Головним із них стало скасування рішення виконкому ТМР від 7.08.16 щодо присвоєння адреси нежитловій будівлі по вул. Городище (біля Трускавецького питного водосховища). Також близько 1, 5 годин депутати активно обговорювали та сперечались на тему майбутньої об’єднаної громади. Крики та сварки виникли і при розгляді питання, що стосується житлових будинків №17 та 19 по вул. Шевченка, де понад рік точиться боротьба між мешканцями та новоспеченим “власником” будинку Романом Дурбаком. Одним словом, засідання видалось насиченим і “гарячим”.

 

На сесійне засідання прийшли також мешканці будинку по вул Шевченка 19 та представник власника будинку Роман Дурбак. Будинки №17 та 19 по вул. Шевченка знаходяться в доволі невизначеному статусі. Довгий час вони знаходились комунальною власністю громади міста. Однак декілька років тому Роман Дурбак заявив про те, що будинок є приватною власністю певної Роксолани Дюк (яка написала довіреність на нього), чий батько свого часу будував ті будинки. Будівлі на момент зведення були звичайними стайнями, однак згодом їх перетворили в житлові будинки, де оселились сім’ї, деякі родини яких проживають там і досі. Однак будинок знаходиться практично в аварійному стані і найближчим часом постане питання про його знесення. Роман Дурбак очевидно претендує отримати його не заради існуючої нерухомості, а заради земельної ділянки в самому центрі міста-курорту, що є ласим шматочком для будь-якого бізнесу.

Сьогодні Дурбак заявив про те, що з двома власниками квартир він уже домовився про їхнє відселення, іншим, як мешканцям комунального майна нове житло при відселенні мала б надати міська рада. “Я готовий купити за свої кошти житло для відселення тих, хто ще має квартири в будинку, передати їх міській раді, а ви, відповідно, вручите людям ключі від квартир такої ж площі, які вони мають зараз” – зазначив Дурбак. Однак троє мешканців приходили сьогодні на сесію з вимогами до влади – не йти на умови Дурбака. Мовляв справа перебуває в прокуратурі, нею займалось СБУ і прокуратура дала відповідь відносно того, що право власності на будинок Дюк не є законним. Мешканці будинку та заявлений власник вступили в словесну перепалку, доводячи один одному аргументи своєї сторони. В результаті рада не зуміла прийняти рішення щодо затвердження детального плану цієї території.

Останнім у списку сьогодні було скасування рішення виконкому від 7.08.16р, в якому виконавчий комітет міськради присвоїв адресу нежитловій будівлі біля Трускавецького питного водосховища. Будинок був збудований ще 2012 року. Будувався він з грубими порушеннями. Земельна ділянка перебуває у власності “Альфа плюс”, однак дозвільних документів на зведення будівлі площею 167, 5 м2 їм ніхто не видавав. На той час міською радою було погоджено дозвіл на будівництво вертодрому та будки охорони 4 на 4 м2, однак в результаті виріс чималенький будинок. Виконком Трускавецької міської ради стверджував, що пакет документів, визначений для присвоєння адреси спеціальним положенням, “Альфа плюс” представила, тому, відповідно, більшість членів виконкому стали заручниками ситуації та, не маючи причин для відмови, проголосували це рішення.

14813494_1198834786828738_401285151_n

На сесії відбулось активне обговорення питання. Найбільше говорив щодо цього ініціатор скасування рішення виконкому Роман Бучкович. Деякі депутати підтримали КУНівця, хтось навпаки був прихильником того, що в законності чи незаконності таких речей мають розбиратись відповідні органи.

“Не ми, депутати, маємо розбиратись в законності таких речей, робити розслідування, ми маємо голосувати, покладаючись на висновки відповідних органів. Якщо всі документи були подані на виконком, то як члени виконкому мали розібратись у тому, чи законно зводилась будівля? Якщо питанням займається прокуратура – то за результатами їхнього розслідування і буде зрозуміло чи було рішення законним і чи потрібно його скасовувати. І, до того ж, куди ті органи дивились декілька років тому, коли будинок будувався?.” – зазначив Мирон Мицько.

До слова, між Мицьком та депутатом від КУН Андрієм Кісаком відбулась словесна перепалка, яка ледь не переросла в сварку. Кісаку, який активно вимагав скасування рішення виконкому, згадали про його ж “грішки”. “Хай би відповідні органи перевірили також законність присвоєння адреси житловому будинку по Дрогобицькій 10. Адже там теж не все чисто” – наголосив Мицько.

“Якщо на те пішло, в нас у місті чимало незаконних будівництв. Чимало забудовників будувались з порушеннями, а потім приходять узаконювати вже збудоване до міської ради. Дрогобицька 10 не виняток, бо житловий багатоквартирний будинок був збудований на викупленій приватній садибі. На “плач ярославни” ми таки видали адресу під добре слово, що будуть виконані певні зобов’язання перед містом (укріплення підпірної стінки), хоч обіцянки досі не виконані” – наголосив Андрій Кульчинський щодо житлового будинку батька депутата Кісака.

Після довгих суперечок депутати таки приступили до голосування. Як не дивно, при голосування проявили доволі одностайну позицію. Незважаючи на декілька “утримались”, 15-ма голосами “за” питання щодо скасування  рішення виконкому було затверджене. Таким чином міська рада заборонила подальшу самовільну забудову території біля питного озера. Принаймні зараз, поки озеро залишається одним із джерел водопостачання в місті, можливість здійснення будівництва там – не на часі.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina