Депутати Трускавецької міської ради підтримали текст звернення до керівництва області щодо меж майбутньої об’єднаної Трускавецької громади.

17-та сесія ТМР розпочалась з обговорення тексту звернення Трускавецької міської ради до Львівської облради та держадміністрації з позицією міста відносно меж майбутньої об’єднаної громади.

14793959_1198769073501976_189337882_n

В проекті перспективного плану територіальних громад, який пропонується до затвердження на сесії облради 25 жовтня, зберігається модель “Великого Трускавця” з приєднаними селами: Станиля, Модричі, Уличне, Орів та Доброгостів (враховуючи Зимівки і Бистрий). Однак питання затвердження перспективного плану громад Дрогобиччини вже декілька разів відкладають на профільній комісії. Каменем спотикання виступає Стебник, який не хоче приєднання з Дрогобичем (як втім і Дрогобич не в захваті від приєднання Стебника). Також дивною є позиція Борислава, який прагне “загарбати” якомога більшу територію, бажаючи приєднати віддалені села біля околиць Східниці і також претендує забрати собі Модричі.

Тому, трускавецька влада вирішила перестрахуватись та звернутись до обласної ради з офіційним зверненням, в якому наголошує на повній підтримці проекту існуючого перспективного плану майбутньої Трускавецької громади, щоб унеможливити будь-які небажані зміни меж громади. Однак між депутатами почалась справжня полеміка. Вони вкотре повернулись до теми доцільності такого об’єднання.

Святослав Грабовський виступив за те, що такого роду звернення є доленосними для міста і їх треба добре обговорити, перш ніж адресувати керівництву області. Незважаючи на тривалі обговорення питання об’єднання, багато депутатів досі виявились недостатньо обізнаними в темі ОТГ. Доривалась до слова голова ГО “Рада міста” Леся Дідик, порушуючи регламент та вигукуючи з першого ряду репліки в адресу депутатів та міського голови. Їй надали слово, однак переконати депутатів в доцільності подальшого відтермінування питання їй не вдалось – депутати більшістю все ж підтримали текст звернення до Львіської обласної ради та ЛОДА.

“Нам вкрай необхідно зберегти ті межі Трускавецької громади, які було обговорено. Ви тільки уявіть собі, що Модричі можуть стати частиною Бориславської громади і рухатимуться в промисловому напрямку. Це наближений сусід Трускавця, який має джерела мінеральних вод. Якщо завтра там збудують якийсь завод, ми на це ніяк не зможемо впливати. А така діяльність шкодитиме джерелам мінеральних вод, загрожуватиме Трускавцю як курорту. Нам зараз надважливо зберегти навколишню територію екологічно чистою і рухатись виключно в рекреаційному напрямку. А Модричі зі своїми запасами джерельних вод забезпечать нам стабільний дебіт води” – наголосив Андрій Кульчинський.

Сім політичних фракцій висловились за такий формат об’єднання, підтримавши звернення до облради та ОДА. Лише КУН виступив проти, утримався також Святослав Грабовський. Однак голосів “за” виявилось достатньо, щоб підтримати майбутні межі Трускавецької громади.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina