Профільною комісією Львівської обласної ради було підтримано проект Перспективного плану Трускавецької об’єднаної громади. Декілька разів депутати відкладали Дрогобиччину, однак сьогодні Перспективний План ОТГ Дрогобиччини таки проголосували.

Сьогодні відбулась профільна комісія обласної ради з питань  дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури. На розгляді були Перспективні плани об’єднаних громад трьох районів: Пустомитівського, Сколівського та Дрогобицького. З них депутати проголосували два: Сколівський та Дрогобицький.

На Дрогобиччині комісією було проголосовано попередньо анонсований Перспективний План ОТГ з сімома громадами: Дрогобицькою, Трускавецькою, Бориславською міськими, Східницькою, Підбузькою, Меденицькою селищними та Новосільською сількою громадами. Жодні аргументи присутніх депутатів міських та сільських рад Дрогобиччини не зуміли переконати членів комісії, тому Перспективний План затвердили без змін.

Нагадаю, найбільш проблемними вважались позиції Стебника, який прагнув створити окрему громаду, Борислава, який хотів забрати до своєї громади Східницю та чимало додаткових сіл та Рихтич, які попередньо провели опитування в десяти селах та зібрали пакет документів, необхідний для створення окремої об’єднаної громади. Однак жоден з представників цих населених пунктів не зумів переконати обласних депутатів у доцільності переформатування вже запланованих громад Дрогобиччини.

З цього приводу обласний депутат від Дрогобича Василь Масний, який за сумісництвом є членом профільної комісії, зазначив: “Мені соромно за таке безвідповідальне голосування членів моєї комісії в питанні перспективного плану Дрогобицького району, потрібно чути голоси громад, а не окремих людей..”. Масний виступав одним із ініціаторів відкладення питання Дрогобицьких громад, однак більшість депутатів висловилась за прийняття Перспективного Плану сьогодні. За відкладення питання зокрема виступали міські голови Стебника та Борислава. Представнику Дрогобича та депутату від Рихтич взагалі слова не надали.

screenshot_1

Вдалим голосування обласної комісії виявилось для Трускавця. Облрада повністю підтримала проект майбутньої об’єднаної Трускавецької громади, який впродовж тривалого часу стабільно пропонувався в Перспективному Плані. Трускавецьку міську громаду було затверджено у складі Трускавця, Станилі, Модрич, Орова, Доброгостова, Уличного, Зимівок та Бистрого. На засідання комісії сьогодні побувала чимала група підтримки від міста-курорту.

14724532_10205719219818088_8904483221784437472_n

“Сьогодні профільною комісією Львівської обласної ради підтримано проект перспективного плану Трускавецької об’єднаної громади (Трускавець, Модричі, Станиля, Уличне, Доброгостів, Орів). Дякую Офісу реформ, Олексію Балицькому, депутатам Трускавецької міської ради і сільським головам за підтримку. Дуже важливе рішення” – зазначив на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Надалі Перспективний План ОТГ Дрогобиччини ще мають підтримати депутати на сесії обласної ради.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina