Поки директор Дрогобицької ЗОШ №17 Ігор Кузан з усіх сил відбивається в суді від звинувачень в кримінальному правопорушенні – розкраданні бюджетних коштів, батьки школярів скаржаться на хаос, який тим часом твориться в школі.

Відбулось судове засідання в справі розкрадання бюджетних коштів та зловживання службовим становищем директором Дрогобицької ЗОШ №17 Ігором Кузаном. Справу довго відтягували, а вчора – повернули обвинувальний акт на доопрацювання прокуратурі.

Нагадаю, директора школи №17 звинувачують у розкраданні бюджетних коштів. Свого часу, педагог школи Надія Паньків виявила, що в штатному розписі школи числяться посади гардеробників, хоч гардеробу в школі взагалі немає. “Примарним” працівникам впродовж певного періоду нараховувалась заробітня плата, за рахунок якої ймовірно збагачувались керівництво школи та відділу освіти.

Жінка вирішила не замовчувати таких фактів та заявила про зловживання у відповідні органи, після чого її дуже швидко звільнили з роботи. Директор був притягнутий до адміністративної відповідальності та сплатив штраф. Однак, бажаючи швидше “замнути” цю справу, на той час було заявлено лише про 70 тисяч вкрадених бюджетних коштів, з яких Кузан сплатив лише 4 тисячі штрафу та обійшовся доганою.

Хоча, за наполяганням Паньків (і за підтримки обласного депутата Андрія Ковча та депутата ВР Богдана Матківського), контрольно-ревізійне управління провело перевірку та продемонструвало набагато більшу суму – 280 тисяч гривень, які були “відмиті” в школі. Вже після цього прокуратура ініціювала відкриття нової справи.

Дрогобицькою прокуратурою було передано до суду обвинувальний акт з доводами причетності Кузана в кримінальному правопорушенні, однак вже в суді почалось гальмування справи. Спочатку на розгляд справи не з’являвся адвокат обвинуваченого, а останній наполягав на його участі і засідання перенесли на цілих … два місяці. Спроби відкладання справи були зроблені і відділом освіти, керівництво якого в особі Сушка продовжує покривати свого підопічного.

Прокуратура ініціювала участь в судовому процесі представника відділу освіти Дрогобича. Відділ освіти в даній ситуації міг би бути визнаний у суді потерпілою стороною, однак, позиція освітньої галузі, на жаль, протилежна.

“Наша позиція така, що немає сенсу Кузана ще раз притягувати до відповідальності. Він вже був притягнутий до адміністративної відповідальності і сплатив штраф” – зазначив юрист Дрогобицького відділу освіти, Віталій Вовків. Однак чи достатнім є такий штраф, який є всього каплею в морі?..

Вчора нарешті відбулось судове засідання. Обвинувачений очевидно серйозно налаштований виграти, адже обрав собі в якості представника недешевого адвоката Василя Федитника. Останній виступив з клопотанням про повернення обвинувального акту на доопрацювання. Захисник акцентував увагу на тому, що його підзахисний, затверджуючи штатні розписи, діяв виключно в рамках покладених на нього зобов’язань, перелічених в посадовій інструкції. А посадова інструкція, мовляв, була затверджена пізніше. Дивно, а стільки років, котрі Кузан пропрацював директором школи, посадової інструкції в нього не було?..

Також адвокат наголосив, що прокуратурою не було доведено корисливу мету в діях обвинуваченого і обвинувальний акт не дотриманий чіткого переліку, визначеного частиною 2 статті 291 Кримінально-процесуального кодексу України.

15095484_1191504577601553_764324400351763755_n

Прокурор Дрогобицької прокуратури Юрій Кріцак не погодився зі стороною відповідача та обстоював позицію, що вина Кузана в обвинувальному акті доведена та обгрунтована.

15095548_1191504480934896_6842007400675587331_n

Як би дивно воно не звучало, однак суд таки задовольнив клопотання відповідача та повернув обвинувальний акт прокуратурі на доопрацювання. Тому, прокурору доведеться або погодитись з судом і доопрацювати його, або подавати апеляцію. Так чи інакше, але прокуратура налаштована довести цю справу до завершення.

До слова, обвинувачений, директор школи Ігор Кузан, в суді виступив проти фотофіксації та заявив, що він не хоче, щоб його знімали. Дивно, але суд пішов йому на зустріч, заявивши: “знімати судовий процес можете, але знімати відповідача, якщо він проти, не можна”. Незважаючи на те, що відповідач є учасником відкритого і гласного судового процесу…

А тим часом, у Дрогобицькій ЗОШ №17 продовжує творитись повний безлад. Незважаючи на те, що школа знаходиться у густонаселеному районі – вулиця Самбірська, учнями вона явно не кишить. Чимало батьків свідомо не дають дитину до цієї школи, а водять в інші школи міста. Багато є й таких, хто дає дитину в перший клас 17-ї школи, а потім вимушено переводить в іншу. Батьки скаржаться на старі кадри, вчителів, які працюють з дітьми без будь-якої мотивації на результат. “В школі бардак, тут навіть належно не прибирають в коридорах, в туалетах. Я вже мовчу про те, що в їдальнях брудний посуд і діти деколи навіть бридяться їсти там” – зазначає мама першокласниці, учениці ЗОШ №17.

“Я записала дитину в цю щколу лише тому, що не маю можливості довозити її в іншу. Але вже тепер шкодую. Є непогані вчителі, але більшість працюють просто “для галочки”, вони не стараються навіть привити дитині любов до навчання, цікаво пояснити. Була ситуація, коли вчителька обізвала дитину криворукою за те, що в неї не виходило намалювати малюнок, так як того хоче вчитель. До директора звертатись немає сенсу, складається враження, що його зовсім не обходить те, що відбувається в школі. Нічого змінювати чи покращувати він навіть не пробує” – зізнається ще одна мама учениці ЗОШ №17.

Батьки, які пробували згуртовуватись та вимагати від керівництва школи якісної роботи – отримали у відповідь спротив та скандали. Тому, за нашими даними, батьки навіть подали заявку на програму “Ревізор”, бо просто не бачать іншого виходу, як змусити керівництво дбати про школу, про дітей і про якість навчання, окрім виставлення недобросовісних керівників на загальний осуд суспільства.

Директор очевидно настільки зайнятий відстоюванням своєї репутації в суді та в першу чергу переймається тим, щоб його прізвище не включили в число кримінальних правопорушників, що питання функціонування рідної школи відсунув на задній план. Та продовжує, тим не менше, вперто триматися за директорське крісло.

Ніна ФЕДЬКО

15032114_1191504717601539_1729058107983020241_n 15027827_1191504667601544_3838692098127640394_n

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina