screenshot_3

Впродовж останніх днів, дуже багато критики посипалось в адресу комунальних служб, які не встигали своєчасно прибрати сніг та розчистити дороги, подвір’я та прибудинкові території від снігу та посипати їх піском. Однак, якщо критика за нерозчищені дороги та тротуари міста була справедливою, до неї додались дивні закиди від ОСББ, які замість того, щоб долучитись до прибирання, хочуть, щоб хтось зробив всю роботу за них.

Звісно таку пасивність проявили не всі. Чимало небайдужих людей та організацій долучились до прибирання снігу та розчищення навколишніх територій. Однак, досі є багато людей, які вміють лише критикувати. І що б не робилось, вони це завжди назвуть поганим. Особливо дивною виглядає критика зі сторони людей, в будинках яких вже створено ОСББ і які самотужки повинні обслуговувати та підтримувати в порядку не лише будинок, а також прибудинкову територію. Мешканці багатоповерхівок взяли відповідальність за утримання будинку та території на себе, тож людям потрібно усвідомлювати те, що така робота лягає на плечі об’єднання.

Кошти, які акумулюються на рахунку ОСББ зі щомісячних членських внесків можуть бути використані на те, щоб найняти на роботу відповідних працівників чи техніку для розчищення території від снігу. Мешканці можуть організовуватись для цієї роботи самі на волонтерських засадах або ж бути звільненими від кварплати. Варіантів організації такої роботи є чимало, головне – щоб було розуміння ситуації та бажання бачити територію прибраною та розчищеною від снігу. А сипати критикою в адресу комунальників, на яких покладено чималий об’єм роботи по розчищенню доріг та тротуарів загального призначення, та роблячи їх винними – не вихід.

Ще 20 травня 2009 року постановою Кабінету Міністрів України було затверджено ТИПОВИЙ ПЕРЕЛІК послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. До нього входить:

Прибирання прибудинкової території

Прибирання сходових кліток

Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)

Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі

Технічне обслуговування ліфтів

Обслуговування систем диспетчеризації

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого водопостачання; холодного водопостачання; водовідведення; теплопостачання; зливової каналізації

Дератизація

Дезінсекція

Обслуговування димовентиляційних каналів

Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності

Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)

Поливання дворів, клумб і газонів

Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами

Експлуатація номерних знаків на будинках

Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води

Енергопостачання ліфтів

Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

Людям важливо розуміти, що, відповідно до закону, відповідальність за виконання затвердженого переліку послуг, серед яких прибирання, вивезення снігу та посипання доріжок протиожеледними сумішами, – лежить на ОСББ. Далеко не всі території біля житлових будинків належно розчищені. Не всі об’єднання виконали свій безпосередній обов’язок, натомість критикувати і обливати брудом інших – поспішають одне наперед одного. Впродовж декількох днів просто гидко читати той бруд, який виливають щоденно на владу, керівників комунальних структур чи звичайних комунальників.

Якщо сніг став випробуванням на готовність влади і комунальників до зими, то для людей він був випробуванням на свідомість, колективну відповідальність та вихованість. І його мабуть не пройшов жоден. Бо якщо перші з усіх сил намагались “вирулити” з існуючої ситуації, то людське обурення в коментарях було просто огидно читати. Особисті образи, обливання брудом, нецензурна лексика вже стали звичним стилем звернення до влади. Така “культурна” критика тепер очевидно в моді. Але чи доб’ємось ми результату, поводячи себе як невиховані варвари?..

Пишу це не з метою захисту тих чи інших, лише нагадаю, критика має бути конструктивною та толерантною. Всі ми прагнемо змін, хочемо запозичувати європейський досвід, хочемо позитиву та покращення. Однак хочемо всього цього лише від когось, а самі змінюватись не поспішаємо. І, вважаючи себе ідеальними, лише критикуємо та критикуємо інших, опускаючись у своїй критиці все нижче та нижче…

Ніна ФЕДЬКО

screenshot_1 screenshot_2 screenshot_3 screenshot_4

screenshot_5

screenshot_6

screenshot_11 screenshot_10screenshot_8 screenshot_9

screenshot_7

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina