Сьогодні в Дрогобицькому міськрайонному суді розпочалось слухання кримінальної справи, що стосується незаконної вирубки лісу в Гаївському лісництві. Крайнім у справі вийшов майстер лісу, якому пред’явили обвинувачення, –  йому може загрожувати від 2 до 5 років позбавлення волі.

Мабуть всі знають про те, як часто в нас піднімають питання інтенсивних вирубок лісу, які роками проводились під виглядом санітарної очистки лісу. Зусібіч звучать обвинувачення в сторону “Дрогобицького лісового господарства” та “Галсіллісу” за варварські рубки наших лісів. Однак зазвичай такі справи далі публічних звинувачень та скандалів не заходили.

Після неодноразових звернень колишнього працівника Гаївського лісництва Василя Дмитришина про незаконну та понаднормову вирубку лісу в кварталі №50 Гаївського лісництва (на якому він працював лісником і де його, станом на сьогоднішній день, знову поновили) та звернень до відповідних органів зі сторони помічників народного депутата Богдана Матківського, справу таки довели до суду. Однак, бажаючи притягнути до відповідальності лісника Гаївського лісництва Ігоря Пагутяка, – справа обернулась проти майстра лісу. Саме йому і було оголошено обвинувачення в питанні службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків – втрати майже півмільйона гривень.

Прокуратурою Львівської області було порушено кримінальне провадження по факту службової недбалості. Однак, здивування викликав той факт, що винним у порушенні статті Кримінального Кодексу України ідентифікували майстра лісу Миколу Луціва. Саме його звинувачують у неналежному виконанні посадових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, адже зловживання у вирубці було оцінене на суму в понад 419 тисяч гривень.

Микола Луців продовжує працювати в Гаївському лісництві Дрогобицького лісгоспу. Однак, відповідно до частини 2 статті 367 Кримінального Кодексу України, в порушенні якої його звинувачують, – може понести доволі серйозне покарання. Стаття передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

В цій справі вже висловили бажання бути свідками Василь Дмитришин (який власне і розкрутив питання незаконної вирубки), помічник народного депутата Богдан Гальчишак (до якого звертались люди з повідомленнями про вирубку лісу) та Орест Кулинич, представник “Громадської ради”, створеної при ЛОДА.

За словами прокурора Петра Бойка, прокуратура висуває обвинувачення не лише Луціву. До відповідальності повинен бути притягнутий і лісничий Гаївського лісництва (тепер вже колишній) Ігор Пагутяк, однак статтю, яку інкримінують йому, та можливу відповідальність, наразі обговорювати рано.

Сьогодні відбулось перше судове засідання по ці справі. Веде її суддя Дрогобицького міськрайонного суду Орест Крамар. Прокурором виступає представник прокуратури Львівської області Петро Бойко (слідчий – Пшеничка), а захищати обвинуваченого взявся адвокат Кунців.

Сторона обвинуваченого вину свого підзахисного не визнає. Адвокат зокрема звернувся до суду з клопотанням про проведення комплексної лісогосподарської експертизи з залученням спеціалістів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз. Мовляв, саме така експертиза може дати точну оцінку наявного лісу, кількість та якість вирубаних дерев на відповідній ділянці лісу та допоможе зрозуміти точні об’єми зловживання, якщо таке мало місце.

Суд клопотання задовольнив. Тому провадження у справі, до часу проведення відповідної експертизи, вирішили призупинити. Сторонам доведеться чекати доволі тривалий час, адже таку експертизу, за попередніми прогнозами, зможуть провести не щвидше березня.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina