Сьогодні розпочалось судове засідання у резонансній справі “Ткаченко-КУН-Трускавецький автомайдан”. Заступник міського голови Олександр Ткаченко збирається в суді довести абсурдність звинувачень, які пролунали в його адресу з уст депутатів від КУНу, останні ж мітингують та вимагають його звільнення.

Заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко подав до суду на депутатів-КУНівців та ГО “Трускавецький автомайдан” з метою захисту честі, гідності та професійної репутації і відшкодування моральної шкоди. Декілька місяців тому депутати від КУН Роман Бучкович, Андрій Кісак та Микола Сеньків спільно з ГО “Трускавецький автомайдан” (керівник – Олександр Богуцький) оприлюднили інформацію про те, що Ткаченко був помічником на громадських засадах у депутатів-регіоналів Чечетова та Васильєва. Також вони вимагали від міського голови звільнення Ткаченка.

15380819_1218542394897771_7736794269697157764_n 15390729_1218542488231095_8376360835143913607_n

Інформація майже півроку мусолилась у політичних колах міста та була на слуху у громадськості. Роман Бучкович та Андрій Кісак “підливали масла у вогонь” практично на кожній сесії міської ради, виступаючи все з тими ж вимогами – звільнити Ткаченка.

Олександр Ткаченко всього один раз виступив на сесії з заявою про непричетність до “Партії Регіонів”. Чиновник тоді зачитав своє звернення та обіцяв розставити всі крапки над “І” у суді. Після того він тривалий час перебував на лікарняному. Однак позов до суду таки подав і сьогодні відбулось перше засідання у цій справі.

Один з відповідачів, – Микола Сеньків, – до суду не з’явився. Натомість подав заяву про те, що “позов повністю визнає та просить суд продовжувати розгляд справи без нього”. Нагадаю, на минулотижневій сесії Трускавецької міської ради Сеньків подав заяву про вихід з фракції “Конгрес Українських Націоналістів”. Депутат офіційно заявив, що колеги ввели його в оману та так і не надали йому жодних підтверджень причетності Ткаченка до “Партії регіонів”. Сеньків приніс публічні вибачення Ткаченку та заявив, що не хоче мати нічого спільного з “КУН”. Прихильники КУНу, в свою чергу, на судовому засіданні цинічно заявили, що Сеньків “вмер”.

Екс-колеги Сеньківа до суду підготувались заздалегідь. Однак, замість того, щоб вчити матеріали справи та готуватись до грунтовного захисту, – вони організували акцію протесту. Містом вже зранку їздила шеренга автомобілів з прапорами. Учасники “автомайдану”, таксисти та просто друзі КУНівців гучно сигналили містом, висловлюючи чи то підтримку “переслідуваним” КУНівцям, чи то протест проти Ткаченка.

15284006_1218542421564435_963083752442380867_n 15380731_1218542411564436_5552131246953930797_n

Насправді про суть справи знали далеко не всі з учасників протестної акції. Спілкуючись з присутніми, почути вдалось лише давно завчені фрази “вимагаємо звільнення Ткаченка, бо регіонали не мають права бути при владі”. На питання, звідки дізнались інформацію, всі відповідали – “від Кісака та Бучковича”. Чи бачили якісь документи, які підтверджують ці факти? – “Ні, але ми віримо почутому”. Хтось взагалі зізнався, що прийшов на прохання “друга Андрія”, чимало просто відмовлялись будь-що коментувати.

Атовець Василь Шимко, який був на місці події, спробував достукатись до логіки присутніх. “Ви замість того, щоб хоч якось об’єднатись і разом щось робити для міста, – тільке те і робите, що обливаєте інших брудом. Ви розумієте, що той папірець, яким ви всюди махаєте – смішний. Він нічого не доказує, бо таких Ткаченків-однофамільців може бути з півтисячі”. На що отримав звинувачення з боку Ігоря Кісака, мовляв “я відстоюю те, щоб влада була очищена від регіоналів, від усякого зла”. В пориві гніву, таким “злом” для Кісака став і атовець. “А ти чиї інтереси відстоюєш? А може ти в спину нашим бійцям стріляв на сході?..” – лунали провокаційні закиди з уст Кісака. Якщо б учасників суперечки не розвели в сторони, цілком можливо, що такому обвинуваченню послідувала б ще й бійка.

КУН вирішив зайняти позицію “політично переслідуваних жертв”, які, як супергерої, до останнього боряться зі злом в особі Ткаченка, за що потерпають від судових розбірок. Однак, якщо би КУН справді хотів справедливості та боровся за правду, вони вже давно звернулися б з відповідним запитом до апарату Верховної Ради та витребували докази того, що саме нинішній заступник міського голови, з віповідною датою народження та місцем прописки, працював помічником депутатів-регіоналів. Однак вони цього не зробили. КУНівці відкрили людям лише півправди,- тої, яка вигідна саме їм. І завдяки їй, ось вже півроку “депутати-правдоборці” піаряться на цьому питанні, як тільки можуть.

Наразі розгляд справи перенесли на кінець січня. Відповідачі виявились непідготовленими, мовляв – не встигли вивчити матеріали справи, бо повідомлення отримали лише вчора. Адвокат Ткаченка натомість звернулась до суду з клопотанням “1. витребувати кількість осіб, яких звати Ткаченко Олександр Олександрович, 2. витребувати чи перебував мешканець Трускавця Ткаченко О.О. помічником у депутатів Васильєва та Чечетова та 3. витребувати копію запита депутата від КУН, відповідь на яку вже півроку використовують трускавецькі КУНівці”.

Саме ці документи допоможуть розставити всі крапки у цій резонансній історії. Вони або підтвердять причетність трускавчанина Олександра Ткаченка до регіоналів та дадуть усім моральне право називати його “регіоналом” та вимагати його звільнення, або переведуть КУНівців зі статусу “правдоборців” у статус “безсоромних наклепників”. Тому – далі буде…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina