Вчора у Стебнику відбувся звіт партії “Народний контроль”. Окрім місцевих депутатів та обранця від Стебника в облраді, на звітну зустріч завітали також нардепи Богдан Матківський та Дмитро Добродомов.

20161211_145813

20161211_150958 20161211_150243

Депутати від “Народного контролю”, які входять до Стебницької та Дрогобицької міських рад, депутат від Стебника у Львівській облраді Юрій Нестор першими презентували у Стебнику звіт виконаної роботи за час депутатства.

Серед головних досягнень було згадано:

  • залучення обласних коштів на мікропроекти та їх реалізація.
  • виділення чималих сум з бюджету Дрогобича, які вдалось скерувати на ремонт декількох доріг та прибудинкових територій Стебника.
  • зменшення кількості видатків на утримання Стебницької міської ради з 47% до 42% від загального об’єму бюджету міста.

Перед присутніми виступив депутат обласної ради Юрій Нестор, який розповів про виділені кошти на реалізацію мікропроектів, досягнення та труднощі, які виникають в депутатській роботі.

20161211_151531

Загалом впродовж року з бюджету області на Стебник було залучено 1 мільйон 20 тисяч гривень. З них 357 тисяч гривень було скеровано на співфінансування мікропроектів, 103 тисячі на берегоукріплення річки Солониця та 450 тисяч на ремонт відрізку дороги на Мекелити  (біля цвинтаря).

Також Нестором було згадано про можливості отримання людьми фінансової допомоги від обласного депутата. “В більшості люди, які звертаються до мене, потребують цієї допомоги. Я неодноразово цю допомогу виділяв, така практика є, однак я вважаю її неправильною. Вона виглядає своєрідним підкупом і не депутат має займатись такою роботою: вирішувати кому виділяти кошти та контролювати правильне цільове їх використання. Цим мали б займатись служби соціального захисту населення та тримати на контролі процес правильно освоєння цих коштів і використання їх людиною за призначенням” – зазначив Юрій Нестор.

Серед актуальних питань, які потрібно вирішувати було згадано:

  • необхідність “відвоювання” Стебницьких земель у Болехівської сільської ради,
  • розширення штату поліції в Стебнику, так як на сьогоднішній день на 20-тисячне місто працює всього один поліцейський і рівень злочинності зростає
  • необхідність вирішення екологічної проблеми з забрудненням річки Солониця, на вирішення якої Стебник коштів не має, а область поки ніяк не хоче за неї братись.

Також на звіті виступив голова фракції “Народний контроль” в Стебницькій міській раді Андрій Руденко. Він розповідав про категоричну позицію фракції щодо зменшення видатків бюджету на утримання Стебницької міської ради, яке складало 47%. Завдяки критичній позиції депутатів, фінансування було зменшено до 42%.

20161211_153252

Цьогоріч Стебник отримав значно більше коштів з бюджету Дрогобицької міської ради. Завдяки реалізації мікропроектів було проведено ремонти в школі №6, ДНЗ №26 та 35, було встановлено дитячі майданчики.

“У 2015 році з бюджету розвитку Дрогобича за увесь рік було виділено всього 150 тисяч гривень. А вже в 2016 році ми виділили майже 1, 5 мільйона, – в три рази більшу суму. Видатки на Стебник зросли не просто так. Просто стебничани стали відкритішими, активнішими: ви пишете мікропроекти, проявляєте участь в громадському житті та хочете змін. Ви сьогодні прийшли сюди, щоб послухати депутатів, напряму запитати те, що вас турбує і це вже великий плюс – те, що ми позбавляємось байдужості” – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

20161211_154323

Однак найбільша увага була прикута до депутатів Верховної ради Дмитра Добродомова та Богдана Матківського. Більшість питань, які цікавили присутніх, стосувались доходів нардепів, субсидій, депутатського голосування та очищення влади від корупції, підвищення пенсій калійникам.

20161211_155607 20161211_160839

За словами Добродомова, “стебничани показали результат злагодженої роботи. Тут є починання, є співпраця та розуміння між Стебником та Дрогобичем, що дало можливість зробити те, що було зроблене: почати ремонт доріг, шкіл, садків, створення кращих умов. А все велике починається з малого”.

Загалом звітна зустріч стебницьких депутатів стала прикладом звітування про виконану роботу та обговорення з громадою того, чого потребує місто і що ще необхідно виконати. Таке спілкування з громадою має бути регулярним. Депутати повинні відкрито йти до людей та не боятись обговорювати проблеми і шукати спільно їх вирішення, чути думку виборців робити все для того, щоб результат роботи був щораз кращим.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina