14 грудня відбулось засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради. Депутати обговорили проект бюджету на 2017 рік та розглянули ряд питань, що стосуються видатків з міської казни.

На бюджетну комісію вчора прийшло чимало небайдужих людей, однак депутатів було доволі мало, що відверто дивувало присутніх, так як затвердження головного документу потребує достатнього розгляду та обговорення. Якщо цього не відбувається на комісіях, – сесія потім перетворюється в дискусійну площадку і чимало часу витрачається на виступи, коментарі та пояснення бюджетних питань.

Поміж бюджетними питаннями, комісія розглянула також списання житлового багатоквартирного будинку по Мазепи 2 з балансу КП “Трускавецьжитло” на позабалансовий рахунок. Нагадаю, це єдина багатоповерхівка, яка загальними зборами мешканців обрала в якості методу управління послуги управительської компанії. Цьому передувало чимало конфліктів, так як в будинку одна частина мешканців була прихильниками створення ОСББ, інші ж – категоричні його противники. І тепер, коли метод управління був визначений і мешканці підписали угоду про обслуговування їхнього будинку управительською компанією “Тепле житло”, – їм тривалий час вставляли палки в колеса.

Так як рада досі не мала досвіду передачі будинку на обслуговування управительській компанії, – начальник відділу комунальної власності Ольга Сегер була змушена звертатись за роз’ясненнями в Мінрегіонбуд і лише зараз, отримавши його, питання про списання з балансу будинку пішло на розгляд комісії. Однак навіть тут, воно зустріло перепони. Депутати висловили упередження відносно того, що тоді треба списувати всі будинки на позабалансовий рахунок, а не лише один. Також проти виступила депутат Віра Сазонова, депутат від цього округу, яка віддавна лобіює питання створення ОСББ в будинку та виступає проти співпраці з управительською компанією.

Депутати обговорили проект бюджету на 2017 рік, який до кінця року планує прийняти рада на сесії. Проект бюджету опублікований на сайті міської ради від 28 листопада. В ньому зазначено, що в 2017 році доходи бюджету м. Трускавця становитимуть 234877,5 тис.грн, в тому числі доходи загального фонду бюджету м. Трускавця 225785,9 тис.грн, доходи спеціального фонду бюджету м. Трускавця 9091,6 тис.грн. Бюджет розвитку становитиме 3, 39 мільйони гривень. Видатки загального фонду бюджету прогнозовано становитимуть таку ж суму. В проекті бюджету також йдеться про затвердження резервного фонду бюджету, обсягом 500 тисяч гривень. Захищеними статтями бюджету визначено: оплату праці, нарахування на оплату праці, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, соціальне забезпечення.

Депутат Святослав Грабовський підняв питання доцільності закупівлі електронної системи для поіменного голосування. Так як сьогодні у Трускавецькій раді депутати голосують поіменно, а всі рішення записуються вручну, то процес голосування займає доволі тривалий час. Якщо за кілька місяців депутатами буде розроблена цільова програма фінансування електронної системи голосування, то цілком можливо, що в 2017 році її можна буде проголосувати та відповідно закупити для Трускавецької ради.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina