Відбулась завершальна в цьому році ХХ сесія Трускавецької міської ради. Депутати проголосували чимало важливих звернень до Верховної Ради та затвердили головний документ міста – бюджет на 2017 рік.

Сесія традиційно розпочалась з депутатських звернень. Зокрема голова фракції “Народний контроль” в Трускавецькій міській раді Руслан Цехмейстер зачитав проекти звернень до Верховної Ради України відносно введення мораторію на експорт лісу та вимоги відносно підняття зарплат українцям, які працюють на закордонних підприємствах в Україні.

“Сьогодні з України вивозиться дуже багато лісу. Його могли б експортувати вже у вигляді готової продукції, що сприяло би створенню робочих місць, збільшенню надходжень до бюджетів. А зараз, натомість, деревину експортують ” – зазначив Цехмейстер. А відносно необхідності збільшення заробітних плат зазначив: “Закордонні підприємства мають зараз в Україні чимало своїх фірм-представництв. Є інформація, що й до Трускавця такі підприємства будуть повертатись, бо їм це вигідно. Вони платять тут зарплати, які в 10-12 разів нижчі, ніж зарплати таких самих спеціалістів в Європі. Тому нам потрібно підтримати наших працівників та вимагати від закордонних роботодавців вищої зарплати. Це, у свою чергу, сприятиме також вищим податковим надходженням” – зазначив Руслан Цехмейстер. Питання зазнало незначного обговорення, адже депутати сумнівались в тому, чи актуальне воно для Трускавця і чи матиме воно хоч якийсь вплив, однак в результаті обидва звернення були підтримані.

Депутат від фракції “КУН” Андрій Кісак зачитав звернення від міського осередку їхньої партії, в якому повідомив про осуд вчинку депутата Сеньківа, який публічно вийшов із фракції “Конгрес українських націоналістів”. За словами Кісака, вони не дають оцінку діям Сеньківа, однак ініціюватимуть зі своєї сторони процес відкликання Сеньківа та позбавлення його мандату Трускавецької міської ради. Щоправда, Микола Сеньків пройшов до міської ради не за списком партії (як перший кандидат Андрій Кісак), а отримавши чималу підтримку виборців (понад сотню голосів) на своєму виборчому окрузі. Тому питання відкликання його з депутатства мали б вирішувати саме виборці, а не екс-колеги по фракції.

Олег Карпин ініціював звернення від депутатського корпусу до Верховної Ради відносно підтримки міст обласного значення, так як з прийняттям нового бюджету, підвищенням з 1 січня мінімальної заробітної плати та перекладання на плечі місцевого бюджету витрат на утримання енергоносіїв, – місцеві бюджети отримають чимале навантаження. Тому, за словами Карпина, – необхідно звернутись з ініціативою відносно підтримки місцевих рад на загальнодержавному рівні. Це звернення також було підтримане депутатами.

Також депутатський корпус підтримав звернення, ініційоване міським головою Андрієм Кульчинським, відносно збереження потягу Інтерсіті, сполученням Трускавець-Київ, курсування якого з завтрашнього дня Укрзалізниця планує скасувати.

Окрім земельних питань, депутати затвердили проект бюджету на 2017 рік. Перед присутніми доповів начальник фінансового управління Микола Федоричак. За його словами, в 2017 році загальні доходи бюджету міста передбачені на рівні 234, 8 мільйнів гривень, з яких доходи загального фонду становитимуть 121, 8 мільйони гривень. Найбільше видатків потягнуть за собою такі сфери як освіта та медицина, адже державна субвенція перекриватиме лише оплату заробітньої плати працівників цих сфер. Всі інші проблеми з утримання закладів освіти та медицини, витрати на енергоносії ляжуть на плечі місцевого бюджету. А це – чималі кошти, так як самі лише енергоносіїі, за словами Федоричака, перевищують 17% бюджетних коштів. Тому, зазначив Федоричак, – на наступний рік обов’язковими будуть заходи економії та енергозбереження.

Загалом за бюджет 2017 року проголосували одноголосно 23 депутати, присутні на сесії.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina