На сесії Трускавецької міської ради, з ініціативи депутатів від фракції ГР “Народний контроль” було проголосовано два звернення до Верховної Ради України. Одне з них стосувалось заборони експорту з України необробленої деревини, інше – підтримки українців, які працюють на підприємствах закордонного походження.

На завершальній в цьому році, ХХ сесії Трускавецької міської ради, голова фракції “Народний контроль” в Трускавецькій міській раді Руслан Цехмейстер закликав колег підтримати звернення до Верховної Ради України щоб ініціювати мораторій на вивіз українського лісу та підтримати українських працівників на закордонних підприємствах.

“Сьогодні з України вивозиться дуже багато лісу. Його могли б експортувати вже у вигляді готової продукції, що сприяло би створенню робочих місць, збільшенню надходжень до бюджетів. А зараз, натомість, з України продовжують експортувати необроблену деревину” – зазначив Руслан Цехмейстер. Звернення одноголосно підтримали всі присутні на сесії депутати, розуміючи актуальність згаданої проблеми.

Наступне звернення, ініційоване фракцією ГР “Народний контроль” стосувалось збільшення заробітних плат українським спеціалістам, які працюють на підприємствах закордонного походження. Голова фракції зазначив: “Закордонні підприємства мають зараз в Україні чимало своїх фірм-представництв. Є інформація, що й до Трускавця такі підприємства будуть повертатись, бо їм це вигідно. Вони платять тут зарплати, які в 10-12 разів нижчі, ніж зарплати таких самих спеціалістів в Європі. Тому нам потрібно підтримати наших працівників та вимагати від закордонних роботодавців вищої зарплати для наших працівників”.

Звернення обговорили депутати Трускавецької міської ради. Декотрі з них висловлювали зауваження відносно того, що питання не має актуальності для Трускавця.

“Це питання актуальне абсолютно для кожного українського міста. Трускавець не виняток. Воно актуальне для країни загалом, адже підвищення заробітних плат на цих підприємствах сприятиме підвищенню податкових надходжень до бюджету. Тим паче, що українці нічим не гірші від вихідців інших європейських країн і не повинні отримувати в десятки разів нижчу зарплатню” – наголосив депутат від “Народного контролю” Святослав Грабовський.

В результаті обидва звернення були підтримані депутатським корпусом Трускавецької міської ради.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina