22 грудня в обігу з’явилась пам’ятна монета номіналом 5 гривень із зображенням Давнього Дрогобича. Сувенірну монету можна придбати в державних банках Ощадбанк та Укргазбанк.

Національний банк України в рамках серії «Стародавні міста України» ввів в обіг пам’ятну монету «Давній Дрогобич», номіналом 5 гривень. Придбати її можна в державних банках за 38 гривень.

Протягом тривалого часу Дрогобич був одним з найбільших центрів солеваріння на Підкарпатті. Цьогоріч місто відзначало своє 925-річчя, святкування якого було включене до списку дат, які відзначають на державному рівні. З нагоди цього свята було випущено також поштові марки з зображенням Дрогобича.

Ще одним подарунком для Дрогобича стало зображення його на пам’ятній 5-гривневій монеті. На ній, зокрема, зображено герб міста, храм св. Апостолів Петра і Павла та старовинну дерев`яну церкву Святого Юра, а внизу на дзеркальному тлі красується напис Дрогобич/давній.

Монету виготовлено з нейзильберу. Її тираж – 30 тисяч штук. Придбати її можна у «Державному ощадному банку» та «Укргазбанку».

«Ми довго добивались цього. Чималі зусилля були докладені на всіх рівнях. Тому – це ще одне спільне досягнення, яким можна гордитись, яке прославляє наше давнє місто Дрогобич» – зазначив депутат від Дрогобиччини Богдан Матківський.

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina