У Дрогобичі може з’явитись дендропарк. До втілення такої ідеї цілеспрямовано йдуть біологи Дрогобицького державного педагогічного університету ім.. Івана Франка. Закинуту територію, прилеглу до факультету, прагнуть перетворити в райський куточок з унікальними деревами та оригінальними альтанками.

Біологічний факультет Дрогобицького педагогічного університету ім.. Івана Франка нерідко називають одним із найкреативніших. Педагогічний склад на чолі з деканом Світланою Волошанською продукує все нові оригінальні ідеї та втілює їх разом зі своїми студентами, мотивуючи всіх до самовдосконалення та розвитку міста.

Студентів тут вчать сортувати сміття, проводять на цю тему загальноміські майстер-класи, власноручно збирають понад десяток смачних екологічно чистих сортів чаю, планують відкривати свою лінію чайного виробництва, а ще – наполегливо працюють над відновленням архітектурно багатого приміщення вілли Яроша, в якому ось вже декілька років функціонує відділення факультету.

Нещодавно біологи презентували відреставровану вітражну залу, – чи не єдине таке приміщення в Дрогобичі, що можна використовувати з метою презентацій чи ділових дипломатичних переговорів. Тут повністю відновили вітражні малюнки на вікнах, старий унікальний кахель на печі та архітектурну ліпнину на стелі. Такої реставрації ще потребує сусідня зала факультету і, керівництво факультету впевнене,- найближчим часом і цю роботу вони подужають здійснити.

sam_3309

sam_3303

sam_3308 sam_3305

Новою та майже утопічною ідеєю стала для біологів боротьба за земельну ділянку, прилеглу до вілли Яроша, – 0,43 гектари закинутої території, яку працівники та студенти факультету щорічно прибирають і яка, побоюються, – може перейти в руки ласих до бізнесу осіб.

15304498_1177784475631273_2982139886905117308_o foto-066

  • «Головною метою, яку ми перед собою поставили, – є облагородження існуючої території. Роками ми прибираємо цю територію, а так як вона недоглянута і неогороджена, то її завжди сильно засмічують. Ми довго думали над тим, що саме могло б розташовуватись на цій території і зрозуміли, що кращого застосування аніж дендропарк для неї годі й шукати, – розповідає декан біологічного факультету Світлана Волошанська.

Дендрологічний парк – це територія, на якій під відкритим небом культивуються різноманітні, часом рідкісні, види дерев. Станом на сьогоднішній день, у Дрогобичі є дві території, які йменують дендропарками: одна – у дворику драмтеатру, інша – в парку ім. Хмельницького. Однак, за твердженням біологів, це просто гарні території з кущовими та квітковими насадженнями, однак дендропарками їх назвати важко. А тут, біля вілли Яроша, є всі можливості для створення справжнього дендрологічного парку з унікальними різновидами дерев.

  • Коли ми почали вивчати прилеглу територію, то зрозуміли, що на ній вже містяться деякі види унікальних для нашої місцевості червонокнижних рослин. Тож роботу варто було б розпочати з відновлення вже існуючих видів. Маємо чимало ідей та задумів, відносно того, які дерева в подальшому тут можна виростити. Якщо територію правильно облаштувати та огородити, встановити криті альтанки, – це буде справжній райський куточок, – улюблене місце для відпочинку та прогулянок – з вогником в очах ділиться задумами Світлана Волошанська.

Головним завданням, яке ставлять перед собою біологи – відстояти територію та не дозволити віддати її під чийсь бізнес-проект. Більше того, факультет не просить фінансової підтримки на реалізацію свого задуму, так як давно співпрацює з бельгійськими колегами та має практику залучення закордонного фінансування.

Сьогодні, ситуація навколо вирішення питання є доволі неоднозначною. Депутати Дрогобицької міської ради від ГР «Народний контроль», як і міський голова Дрогобича Тарас Кучма, висловили підтримку проекту біологів, однак чи підтримає його увесь депутатський корпус поки говорити важко.

  • Ми спілкувались з багатьма депутатами, пояснювали ситуацію, кликали їх до нас на факультет, бо поки вони не побачать на власні очі все, не оглянуть прилеглу територію, – їм важко зрозуміти всю суть питання. Але досі в раді залишаються деякі депутати, які лобіюють необхідність продажу чи оренди цієї ділянки під якийсь бізнес-проект – зазначає декан біологічного факультету.

«Коли я оглянув територію біля вілли Яроша, то в мене будь-які питання зникли. Це ідеальне місце для дендропарку. Тим паче, що це історичний район міста, що є частиною туристичного маршруту. Не можна дивитись на все лише з точки зору бізнесу. Нам треба в першу чергу зберігати історико-культурну спадщину, особливо в центральній частині міста» – зазначає депутат Дрогобицької міської ради Тарас Городиський.

15304467_1177784835631237_8958084645358514503_o

«Нещодавно біологи презентували відреставровану вітражну залу, я була присутня на презентації. Тоді відбулось невелике обговорення питання щодо можливого створення дендропарку. Я повністю підтримую цю ідею та вважаю її найбільш вдалою для цієї ділянки. Дрогобич – дуже гарне місто. Для туристів, та й для мешканців міста якраз бракує таких місць, де можна було б спокійно прогулятись, відпочити. Тому ідею біологів неодмінно треба підтримати» – вважає депутат ДМР Олена Бичков’як.

«В цьому році ми нарешті зробили чималий прорив у розвитку нашого міста з точки зору туризму. Дрогобич відвідало багато туристів. Ми показали, що нам є чим гордитись, в нас є багато цікавих історико-культурних місць, тому цей напрямок варто розвивати та сприяти збільшенню прогулянкового простору в місті. Біологи подають чудові ідеї, вони готові робити свій вклад у збагачення нашого міста, озеленення його, тому не підтримати їх – було б просто нерозумно» – вважає радник міського голови Дрогобича з гуманітарних питань Олег Дукас.

Тож, якщо рада підтримає починання біологів та посприяє їм у отриманні прилеглої території, Дрогобич може збагатитись чудовим дендрологічним парком, – затишним місцем для прогулянок та культурного відпочинку.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina