Громадські організації Дрогобича зможуть отримувати кошти на свою діяльність з бюджету міста. Сесією Дрогобицької міськради було затверджено цільову програму підтримки громадських обєднань, в якій йдеться про можливість отримання грантових коштів з казни міста.

Відповідне рішення було прийнято на одній із сесій Дрогобицької міської ради, з метою підтримки громадських організацій та стимулювання їх до активнішої суспільно-важливої роботи.

Сьогодні в місті зареєстровано чимало громадських організацій. Однак більшість з них існують виключно на папері та практично жодної громадської роботи офіційно не здійснюють. Громадську активність натомість проявляють виключно окремі активісти. Це, в якійсь мірі, пов’язано і з фінансовими труднощами, – відсутністю фінансування в громадських організаціях.

Депутати проголосували на сесії цільову програму підтримки громадських організацій міста, в яку заклали 200 тисяч гривень. Ці кошти в подальшому будуть «розіграні» між громадськими об’єднаннями у вигляді конкурсів-грантів, по 10-20 тисяч кожен. Такі конкурси періодично проводяться обласними радами, міжнародними організаціями в Україні – громадські організації можуть залучати таким чином кошти на свою діяльність. Тепер такі гранти для ГО зможе надавати і Дрогобич, стимулюючи організації до активнішої роботи.

«При отриманні грантових коштів з міського бюджету, громадська організація зобов’язується працювати над певними, важливими для міста, проектами, бути активнішими та відповідно звітувати про виконану роботу. Це буде хорошим стимулом для багатьох об’єднань,- розвиватись, рухатись вперед та робити щось корисне для громади та для міста загалом» – зазначає депутат Михайло Городинський, який очолює спортивно-оздоровчий центр «Еней».

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina