Сьогодні до Трускавця привезли символічний Вифлеємський Вогонь Миру. Вогонь, який щорічно запалюють в Храмі Різдва Христового у Вифлеємі, – розвозять по цілому світу до Різдва, як символ народження Ісуса Христа, символ безмежного добра та незгасаючої віри.

Почесну місію розповсюдження Вифлеємського вогню виконують скаутські організації світу. В Україні цим займаються всім відомі ПЛАСТуни. Вони носять запалену лампадку від церкви до церкви, від організації до організації, розповідаючи про наближення Різдва та приносячи людям приємну звістку.

Сьогодні вранці урочиста літургія відбулась у церкві св. Юра у Львові, після якої пластуни Трускавця, Дрогобича, Борислава повезли Вогонь далі до рідних міст, розповідаючи про народження Ісуса Христа та розповсюджуючи радість та атмосферу Різдвяного дива.

“У Вифлеємі, де народився Ісус Христос, тепер стоїть церква Різдва Христового. В цьому храмі постійно горить Вифлеємський вогонь. Щорічно, від цього вогню запалюються свічки, які потім везуть запаленими в літаках до різних країн. Далі від свічки до свічки цей символічний вогонь передається по організаціях, церквах, лікарнях. Коли ми заносимо цей вогонь – він приносить щасливі усмішки, радість людям” – розповідає  представник ПЛАСТу Василь Кондратик.

ПЛАСТуни із Вогнем Миру вже побували в територіальному центрі соціального обслуговування, де мали змогу запалити від нього свічку пенсіонери, які знаходяться на обслуговуванні центру. “Стільки щасливих усміхнених старших людей ми давно не бачила” – радісно згадують представники ПЛАСТу.

 

Традиційно, запалену свічку передали міському голові Трускавця Андрію Кульчинському. Далі ПЛАСТуни понесли Вифлеємський вогонь до лікарень та інших організацій, щоб розповсюджувати символічну радісну звістку про народження Ісуса Христа.

Традиція поширення Вифлеємського Вогню Миру діє ще з 90-х років минулого століття. Його поширюють як символ віри, символ дивовижного народження Ісуса Христа, символ миру, єдності та добра. Його заносять в церкви, лікарні, дитячі будинки, доми пристарілих – до тих, хто може бути далеко від рідних і потребує уваги. Традиційно часточку Вифлеємського Вогню ставлять і на Святвечірні столи.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina