Місто складається з того, що в ньому знаходиться і хто в ньому живе. Будинки, подвір’я, вулиці, площі, ринки – все це складові частинки міста, кожна з яких впливає на його загальний вигляд та імідж. Та найважливішою складовою міста є його мешканці. І саме від них в першу чергу залежить те, який вигляд матиме їхнє місто.

Трускавець, як місто-курорт повинно бути чистим та доглянутим містом. Можливо воно і йде на крок попереду від своїх сусідів, але назвати його справді чистим наважуються одиниці. Більшість його мешканців кажуть “Місто стало чистішим, але воно не надто чисте”. В той же час всі вони погоджуються, що чистота починається з кожного із нас та залежить від нашої культури на вулицях міста.

Недаремно кажуть, що чисто не там де прибирають, а там, де не смітять. Хоча наші комунальні служби не завжди на совість прибирають вулиці і частенько забувають вчасно вивезти сміття з контейнерів, яке вітер розносить вулицями міста, робота над цим ведеться. Та тим не менше сміття вздовж доріг, біля майданчиків, стадіону і навіть біля самих будинків можна спостерігати завжди.

Гірка правда полягає в  тому, що до такого стану місто доводять самі ж його мешканці. Не всі звичайно, далеко не всі. Однак у деяких людей збереглась погана звичка кидати сміття будь-де. Вони без зайвих роздумів кидають обгортки від цукерок, папірці, недопалки просто під ноги. А дехто умудряється викидати сміття прямо з вікон, яке часто залишається “красуватись” просто на гілках дерев.

Сумно, адже ці люди також тут живуть. Складається враження, що їм просто плювати на те, який вигляд має їхній двір, їхня вулиця та місто. Вони не поважають ні себе, ні інших людей, які тут живуть. Вони мимовільно перетворюють місто на великий смітник, який не врятуєш ніким прибиранням.

MVI_5792.MOV.Still001

Тому кожному з нас потрібно задуматись над тим, що ми люди і ми господарі цієї землі. Нам тут жити, нам її розвивати та прикрашати, а не загаджувати все своїми сміттєвими відходами. Так насправді навіть тварини не чинять.

Ось так ми і живемо. Щодня ходимо на роботу (у кого вона є), по святах вдягаємо вишиванки, ходимо до церкви, говоримо патріотичні гасла… Та при цьому не помічаємо того сміття та безладу, який оточує нас, а часом навіть примножуємо його кількість на вулицях міста. Патріотизм та любов до свого міста – це не лише вишиванки та гарні слова. Це готовність берегти його чистоту та красу, зберігати природу та ставитись до неї, як до рідного дому.

Та мабуть місто так і залишатиметься в смітті, допоки такими ж засміченими будуть свідомості його мешканців. Лише навівши лад в своїх головах, змінивши своє корисливе ставлення до навколишнього світу, ми зможемо змінити на краще те, що знаходиться навкруг нас.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina