Вчора, 16 вересня, відбулося засідання Трускавецької міської виборчої комісії, яка нарешті зібралась практично в повному складі (17 членів комісії).

На порядку денному стояло три питання: 1. Визначення переліку осіб, задіяних в ТВК та кількості членів комісії, які будуть працювати на платній основі. 2. Утворення в межах дільниць виборчих округів. 3. Різне.

Комісія затвердила по 2 оплачувані працівники (із максимально 2 можливих) на кожній дільниці, незалежно від її розмірів. Також до роботи в ТВК традиційно вирішили задіяти бухгалтера, юриста, діловода, прибиральника та оператора комп’ютерного набору.

Цікавим стало те, що на початку зборів керівництво ТВК поставило на голосування питання дозволу засобам масової інформації проводити зйомку. Очевидно керівництво ТВК не прагне досягнути прозорості в своїй роботі. Коли питання стояло “Дозволити зйомку” голоси членів комісії розділились. Та за заборону зйомки набрався лише один голос. Керівництво комісії очевидно прагнуло працювати за старою “закритою” схемою. Оскільки після того, як голоси членів комісії розділились, голова комісії сказав “Припинити зйомку”. Хоча по праву відсутність прийнятого рішення не давала йому права забороняти зйомку. Завдяки наполегливості громадських активістів ЗМІ продовжили свою роботу по висвітленню засідання ТВК.

Цьогоріч кількість дільниць в місті зменшили з 10 до 8. Загальна кількість виборців у місті становить 16361 чоловік.

Комісія протягом декількох днів опрацьовувала пропозицію щодо формування виборчих округів. Межі дільниць вирішили не розривати та залишити без змін. Але склад територіальних виборчих округів все ж змінили. Зважаючи на кількість виборців в дільниці №461808 зробили на один округ менше (3 округи), а в дільниці №461810 навпаки додали округ (також стало 3 округи).

Питання щодо формування округів було дещо спірним, зважаючи на те, що в деяких округах будинки територіально були розкидані, або ж кількість виборців по округах важко було довести до приблизно однакових цифр. Зважаючи на це один із членів комісії (Іван Сойка від партії “Сила людей”) принципово утримався від голосування. Він навіть виступив з пропозицією оголосити перерву в засіданні до наступного дня. Та оскільки 16 вересня останній день для затвердження цих питань, його ніхто не підтримав.

Члени комісії більш ніж дві години слухали пропозиції щодо складу округів та кількості виборців і все ж затвердили їх. В прийнятих рішеннях все ж були допущені помилки щодо географічного місцерозташування деяких будинків в округах. В деяких із них до трьох сусідньорозміщених будинків дивним чином додали віддалені будівлі.

Можливо це сталось випадково, через відсутність на зборах карти, по якій краще можна орієнтуватись формуючи округи. А можливо хтось просуває такі рішення свідомо з корисливою метою.

На жаль журналісти, присутні на зборах, не мали змоги втручатись у роботу комісії. Сьогодні в комісії залишається останній день на внесення поправок щодо таких округів. Після цього змінити межі і склад дільниць та округів буде вже неможливо.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina