З 2017 року в Україні розширюється коло чиновників, які зобов’язані оприлюднити декларації про власні доходи. Якщо в минулому році свої статки оприлюднили президент, уряд, депутати Верховної ради та очільники міст обласного значення, то тепер показати на загал нажите добро прийдеться значно ширшому колу держслужбовців і не тільки.

Відповідно до норм закону, доходи повинні оприлюднити також заступники міських голів, керівники комунальних підприємств, керівники навчальних закладів як державної, так і комунальної форми власності та депутати місцевих рад. Декларантів запевняють – декларації нескладні, однак доволі об’ємні, оскільки до них потрібно внести дані не лише про нараховану зарплатню чи доходи від купівлі-продажу товарів, однак також все майно, яке перебуває у власності не лише декларанта але й членів його сім’ї. Також потрібно вказати рахунки в банку, земельні ділянки, транспортні засоби, готівкові кошти, подарунки чи майно, вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат.

“З 1 січня 2017 року коло суб’єктів е-декларування розшириться, – повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) – Друга хвиля охопить більше коло суб’єктів електронного декларування. Зараз вичерпний перелік міститься в законі України “Про запобігання корупції”, – зазначив заступник голови НАЗК Руслан Радецький.

Оскільки трускавецькі депутати та чиновники не є виключенням, до 1 квітня вони будуть змушені подати свої електронні декларації. В народному дому Трускавецької міської ради відбулись попередні навчання, для ознайомлення трускавчан з необхідністю подання електронних декларацій. Загальну інформацію щодо необхідності декларування своїх коштів та перелік осіб, які підпадають під дію закону присутнім розповіла керуюча справами трускавецького виконкому Олена Петранич. Юридичні аспекти питання озвучила завідувач юридичного відділу ТМР Олена Савченко.

“Час подання декларації – до 1 квітня. Але не варто з цим зволікати, тому що число осіб, які мусять подати свою декларацію, є зараз доволі широким. Питань, щодо змісту самої декларації, я впевнена у кожного буде безліч. До того ж, якщо всі кинуться оприлюднювати декларацію в останній місяць, – не виключені перевантаження та збої в системі. Тому краще все це виконати поступово та вчасно” – наголосила олена Савченко.

Також на зустрічі були присутні представники Трускавецького відділення ОДПІ та керуюча Трускавецьким відділенням Приватбанку. Приватбанк обіцяв посприяти у поданні декларацій, оскільки має право на виготовлення електронних ключів декларанта, а податкова власне може надати інформацію по доходах декларантів.

Тому робота над електронним декларуванням найближчими днями стартуватиме у Трускавці. Як би не було дивно чи незвично це для багатьох чиновників, однак, відповідно до закону, їм доведеться оприлюднити інформацію про свої статки вже до 1 квітня цього року.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina