Впродовж останнього року у Дрогобичі було виділено 263 земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво для воїнів АТО. Для цього були розроблені детальні плани територій у кварталах К-10 та К-13 (м. Дрогобич, вул. С. Наливайка). Однак територія потребує підведення усіх комунікацій, що здійснити самотужки атовцям не під силу.

Тому «Спілка учасників антитерористичної операції» Дрогобича звернулась до Львівської обласної держадміністрації з проханням посприяти у здійсненні відповідних робіт. Йшлося зокрема про фінансове сприяння зі сторони області та розроблення цільових програм, які дадуть можливість в подальшому застосувати метод співфінансування.

У п’ятницю, 13 січня, члени «Спілки учасників антитерористичної операції» Богдан Гальчишак та Роман Біликівський з метою детальнішого обговорення цих питань зустрілись з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою та керівниками відповідних підрозділів ЛОДА. Під час зустрічі було обговорено план подальших дій та можливості співфінансування для підведення до ділянок належних комунікаційних мереж.

«За дорученням зборів ГО “Спілка учасників антитерористичної операції Дрогобиччини” від 23 жовтня 2016 року,  звертаємося до Вас  із проханням максимально посприяти воїнам АТО у вирішенні питань освоєння земельних ділянок у кварталах К-10, К-13 ( м. Дрогобич, вул. Наливайка), у тому числі їх електрифікації, газифікації, водопостачання і водовідведення.

Для цього просимо винести це питання на вирішення сесії Львівської облради із залученням керівників комунальних підприємств та постачальників названих послуг та виробити єдину програму дій у цьому напрямку» – йдеться у заяві.

Голова “Спілки учасників антитерористичної операції Дрогобиччини” Богдан Гальчишак зазначив, що ЛОДА демонструє готовність йти на зустріч атовцям та всіляко сприяти вирішенню існуючих проблем. «На зустрічі було погоджено можливості співфінансування таких робіт, як електрифікація, газифікація, водовідведення та ремонт дорожнього покриття, яке веде до ділянок, виділених атовцям» – зазначив Богдан Гальчишак.

На зустрічі були також присутні координатор Центру допомоги воїнам АТО Мартиняк В.В., заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Грет, заступник директора департаменту дорожнього господарства Роман Кокотайло та в.о. директора департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Назарій Романчук, який виступив ініціатором розроблення цільової програми “Питна вода”.

Було погоджено можливість співфінансування робіт з підведення усіх необхідних мереж до ділянки. По водовідведенню 70% (область) -30% (Дрогобич), по електромережах – можливі варіанти відшкодування коштів та по дорожньому покриттю 50% – 50%.

Найперше, що необхідно наразі зробити атовцям – це розробити проектно-кошторисну документацію, відповідно до якої в подальшому з бюджету області та бюджету міста буде виділено кошти на допомогу їм у освоєнні виділених ділянок.

Успішно таку практику вже втілюють атовці Стрия. Вони вже отримали фінансову підтримку від міської ради в сумі 500 тисяч на розроблення проектно-кошторисної документації. Тож дрогобичани надалі планують координувати свою роботу зі стрийськими побратимами.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina