Сьогодні відбулося засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Влада в черговий раз шокувала присутніх своєю хитрістю, непрозорістю та егоїзмом, адже вони за закритими дверима все ж проголосували за те, щоб забрати в міста бібліотеку на Стебницькій 76.

бібліотека

Хитрощі та махінації розпочались з самого ранку, адже виконком мав відбутись о 10 ранку. Однак преса, активісти та АТО-вці, прийшовши в міську раду почули, що все переноситься на 15:00. О цій годині також мала зібратись і бюджетна комісія.

Сьогоднішнє засідання виконкому було важливим по тій причині, що на ньому мали розглянути питання «Передання приміщення бібліотеки на Стебницькій 76 з балансу Трускавецького відділу культури на баланс підприємства Трускавецьжитло», тобто забрати в громади міста одну бібліотеку. Зробити це влада зібралась нібито з благородних та патріотичних мотивів – щоб передати її під житло сім’ї бійця АТО.

рада трускавець2

Прийшовши в міську раду біля 14:50, нам прийшлось чекати в коридорі, оскільки зал провітрювали. Зібралось немало людей, одні з яких прийшли на засідання бюджетної комісії, а інші – на виконком. Керівництво міста та члени виконкому зайшли в зал. При спробі преси, активістів «Народного контролю» та АТО-вців потрапити всередину ми почули слова міського голови Руслана Козира «Куди? Почекайте в коридорі. Ми вас покличемо!». Всім нам прийшлось закрити двері з іншого боку, не розуміючи на той час чому ж нас не впустили. З нами в коридорі залишилась чекати і Віра Савка, директор Трускавецької МБС, яка довго боролась з намірами влади зменшити кількість бібліотек, відкрито листувалась з Козиром та всіляко відстоювала збереження бібліотечної системи міста в повному складі.

Довго чекати не прийшлось, адже через пару хвилин нас усе ж покликали. Та коли ми ввійшли, на виконкомі розглядалось вже друге питання. А першим як виявилось вже розглянули та проголосували питання бібліотеки. За зачиненими дверима, без преси, без зайвих неугодних владі людей, без директора бібліотеки питання таки вирішили. Козир подякував присутнім за плідну роботу, але чомусь не привітав нікого з тим, що місто втратило бібліотеку.

Віра Савка назвала такі дії «незаконними та далекими від прозорості». «Ми просиділи на засіданні більше ніж годину в очікуванні розгляду цього питання. Але потім стало ясно, що його проголосували за зачиненими дверима. Значить це було комусь вигідно, хтось в такому рішенні був зацікавлений» – підозрює учасник АТО Володимир, якого також не пустили на розгляд першого питання.

Влада міста не знайшла нічого кращого для сім’ї бійця АТО, аніж цокольне нежитлове приміщення. Ось які «почесті» багаті та успішні особи, які сидять сьогодні у владних кріслах, пропонують військовослужбовцям. І ця «благородна» мета дає їм можливість позбутися ще й такої непотрібної в їх розумінні бібліотеки. Замість популяризації книг та читання в місті трускавецькі можновладці чомусь стратегічними цілями бачать лише продаж земель, будівництво та базари.

Ось так тихо і без зайвого шуму влада зробила те, чого прагнула. Наразі міські керманичі не повідомили, кому вони збираються передати бібліотечне приміщення. Але бажаючого вочевидь вони таки знайдуть. Або ж провернуть із цим приміщення ще якісь махінації.

Бібліотечне керівництво спільно з громадським рухом «Народний контроль» не збирається так просто здаватись. Сьогодні в них є два шляхи для подальших дій. Перший – добитись того, щоб на сесії депутати проголосували скасування рішення виконкому. Інший шлях – судова тяганина. Обидва – нелегкі, але варті того, щоб відстояти інтереси громади, а не купки зарозумілих чиновників. А сім’я АТО-вця заслуговує поваги та гідного житла. І воно, якщо добре пошукати, неодмінно знайдеться в житловому фонді міста, а не в напівпідвальних сирих приміщеннях.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina