У Трускавецькій міській раді відбулась комісія з детінізації бізнесу, за участю представників фіскальної служби міста. На зустріч було запрошено приватних підприємців та керівників комунальних підприємств міста, які провадять господарську діяльність та мають найманих працівників.

Трускавець за показниками офіційно працевлаштованих працівників та ставкою мінімальної заробітної плати наразі займає останню сходинку в області. Серед приватних підприємців культура сплати податків досі знаходиться на дуже низькому рівні. Більшість із них роками намагались всіляко обходити оподаткування власного доходу та відповідно сплати ПДФО, нараховуючи працівникам якомога менші заробітні плати.

Однак, починаючи з 1 січня 2017 року в Україні відбулись чималі зміни в податковому законодавстві, було підвищено мінімальну заробітну плату до 3200 та збільшено розмір штрафів за невлаштованих працівників та виплату заробітної плати «у конвертах». Тому, більшості підприємців, доводиться приводити бухгалтерію на своїх підприємствах у відповідність до чинного законодавства, щоб максимально відповідати новим вимогам та уникнути штрафу.

Запроваджені зміни з однієї сторони сприяють збільшенню надходжень до бюджетів, однак стають важким тягарем для малого та середнього бізнесу. Подекуди навіть непосильним, так як вже сьогодні чимало підприємців заявляють, що вимушені проводити оптимізацію та скорочувати працівників або взагалі закриватись. Іншою, не менш приємною стороною медалі, є ризик ще більшого переходу бізнесу в тінь, задля уникнення оподаткування. Одним із варіантів уникнення максимального оподаткування заробітних плат є цивільно-правові угоди з робітниками, на які активно переводять людей вже сьогодні.

Задля того, щоб провести роз’яснювальну роботу, працівники Трускавецького відділення податкової інспекції зустрілись з підприємцями. Представників трускавецького бізнесу ознайомили з нормами законодавства, податковими стягненнями та штрафами, передбаченими в разі ухилення від цих норм. Податківці підготували список мінімізаторів, ознайомили присутніх з недоліками у їхній бухгалтерії та попередили про необхідність якнайшвидшого приведення її в порядок.

«З 1 січня було підвищено ставку мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Відповідно зростають податкові відрахування. Також було збільшено штрафи за невлаштованих працівників та неофіційну виплату заробітної плати. На сьогоднішній день податкова інспекція та державна інспекція з питань праці має повноваження на здійснення перевірок на відповідність діяльності підприємств нормам закону, мораторію на ці перевірки немає. Наразі ми такі рейди у Трускавці ще не здійснювали, стараємось спочатку проводити роз’яснювальну роботу, інформувати підприємців та спонукати їх наводити порядок зі сплатою податків” – наголосив заступник начальника Трускавецького відділення податкової інспекції Андрій Стецюк.

За словами податківців, для підприємців не складе надзвичайних труднощів привести бухгалтерію до ладу. А додаткове фінансове навантаження мало б становити не більше кількох сотень гривень на працівника. Оскільки мало ймовірно, що досі люди працювали на зарплату в розмірі 1200-1300 гривень. Більшість підприємців дотримувалась традиції видавати частину зарплатні офіційно, а решту – «в конверті». Тепер їм прийдеться сплатити додаткові декілька сотень гривень податку, виплачуючи не менше 3200 гривень заробітної плати офіційно.

Звісно ж є приватні підприємці, які постраждають від нововведень. У Трускавці таким може стати сезонний санаторний бізнес, який залежить в першу чергу від наповнюваності курорту відпочивальниками. Однак, навіть їм доведеться адаптовуватись до нових умов, щоб відповідати вимогам законодавства.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina