Сьогодні на сесії Дрогобицької міської ради вкотре було гаряче. До скандалів, провокацій, протестів та переповненої сесійної зали тут давно звикли. Однак сьогоднішній інцидент перевершив мабуть усі найсміливіші очікування, адже в залі, в прямому розумінні цього слова, літали курячі яйця.

Їх з собою принесли дрогобицькі “активісти”, які позиціонують себе борцями за чесність та справедливість. Принесли не просто так, а задля того, щоб висловити таким чином протест владі: за начебто небажання підтримати Дрогобицьку гімназію та дофінансувати потреби в поділі класів з української літератури та математики.

Ціна питання – майже 400 тисяч гривень на рік, саме цих коштів гімназисти вимагають від влади. Влада тривалий час обговорювала це питання, з цього приводу проводились неодноразові зустрічі: і в приміщенні гімназії, і на розширених комісіях, і в сесійній залі, куди вже не вперше приходять представники гімназії.

Ініціативна група, створена з числа педагогів гімназії, била на сполох, – мовляв, влада свідомо не затверджує поділ класів, не виділяє фінансування та не підтримує покращення якості навчального процесу в гімназії спеціально, щоб понизити її статус. Інакше кажучи, “вбиває” Дрогобицьку гімназію як таку.

Влада ж в свою чергу неодноразово заявлала, що все це вигадки та домисли, ніхто гімназії свідомо палки в колеса не вставляє. Причина всьому – брак коштів у бюджеті міста. Мовляв, ми би й раді вам допомогти, але зараз такий час, що паски доводиться затягувати тугіше усім. Так, “прикрутили гайки” практично всі школи міста, тому й гімназії варто було б поставитись з розумінням та піти на уступки. Однак останні цього категорично не хочуть. Незважаючи на чималий дисбаланс у заробітних платах педагогів звичайних шкіл та педагогів гімназії (останні отримують в рази вищу заробітню плату, а зарплатня директора гімназії, порівняно з окладами директорів звичних шкіл, практично вдвічі вища).

На одному з розширених засідань з приводу цього питання, збирались свого часу представники практично усіх шкіл міста. На ній керівництво інших навчальних закладів висловилось проти такої категоричності гімназії, бо вони, мовляв, теж можуть ставити свої вимоги. Однак гімназію це не зупинило, – вони продовжили свою “боротьбу”, перевівши її з русла конструктиву в радикалізм.

Проговорювалась свого часу і можливість часткового фінансування з бюджету міста та додаткового – за рахунок збільшення батьківської плати. Воно мало б закрити питання повністю і з ним погоджувались чимало батьків гімназистів. “Я готова до того, що батьківська плата може бути збільшена. Готова сплачувати її, якщо мова йде про якість самого навчання. Якщо для того, щоб моя дитина краще володіла предметом, потрібно поділити клас і в тіснішому колі обговорити вивчене, то я звісно ж за це. Неважливо як це відбуватиметься, головне, щоб не страждали діти і якість навчання в гімназії” – зазначає мама гімназиста.

Однак вчителі гімназії можливість вирішення проблеми за рахунок підняття батьківської плати чомусь категорично відкинули. Вимагають виключно бюджетного фінансування. Чи, можливо, просто розуміють, що більша оплата з батьківських кишень стимулюватиме більші вимоги та прискіпливіший контроль зі сторони батьків до роботи самих педагогів.

На сьогоднішнє пленарне засідання сесії завітали не лише представники педагогічного колективу та батьківського комітету гімназії. Їх прийшли підтримати також знані активісти в супроводі Лідії Надкерничної, яка, очевидно повважала недостатнім традиційний зрив сесії у вигляді вигуків “Ганьба!”, а перейшла до радикальніших дій. Вона взялась закидувати владу курячими яйцями. Причому дісталось усім: починаючи від міського голови, депутатів та співробітника інформаційного відділу та завершуючи національним прапором, який багато років мирно висить позаду президії.

“Такого зневажливого ставлення досі я не відчувала. Чого добиваються ці люди? Що це за методи такі? Ви погляньте на наш прапор, він сьогодні увесь заляпаний тими яйцями, хоч багато років тут висів і не відчував такої наруги над собою. Чесно, в мене, після таких подій немає навіть бажання продовжувати депутатськку діяльність” – зазначила розчаровано депутат Дрогобицької міськради Олена Жуковська.

“Якщо люди нівелюють нормальний діалог, не хочуть йти на компроміс та чути іншу сторону та ще й використовують такі методи, то як можна надалі йти їм назустріч? Чи погодяться депутати голосувати це питання після того, що відбулось сьогодні, взагалі важко прогнозувати, бо сьогодні було перейдено межу” – наголосив депутат ДМР Юрій Кушлик, який попередньо був ініціатором справедливого нарахування надбавок за престижність. “Відділ освіти повинен здійснити диференціацію заслуг педагогів та відповідно до цього начислювати надбавки за престижність. Не можуть всі отримувати одинакові надбавки, якщо результати роботи різні. Дрогобицька гімназія не демонструє надзвичайно високих результатів по всіх без виключення предметах. Тому було б доцільно проводити аналіз показників роботи за попередній рік: показники ЗНО, олімпіади, досягнення учнів з кожного предмету і відповідно до проробленої педагогами роботи, нараховувати їм надбавки в розмірі від 12 до 20%” – закликав Кушлик.

На сьогоднішньому засіданні депутати готові були йти на уступки гімназії. В порядку денному стояло питання про фінансування потреб гімназій в повному обсязі на перше півріччя. Іншу необхідну суму планували шукати після перегляду бюджету влітку 2017 року. Однак, вимоги активістів були вкрай категоричними, – голосувати фінансування одразу на весь рік. Розуміючи, що цього не буде, вони вдались очевидно до “запасного варіанту” та закидали президію яйцями.

В засіданні сесії довелось оголосити перерву та викликати до залу правоохоронні органи. Поліція впродовж години допитувала учасників акції та свідків подій, які відбувались в сесійній залі. Хоча, головного ініціатора “яйцевого протесту” на місці вже не було. В телефононній розмові з журналістом “Галицької варти” Олегом Дьоркою, Лідія Надкернична повідомила, що має безпосереднє відношення до діяльності гімназії, обстоює її інтереси, бо її до цього уповноважили батьки гімназистів. Нагадаю, що саме вона є головною організаторкою всіх протестних акцій, які мають місце у місті Котермака: від питань ринку до питань реорганізації медицини.

По закінченні перерви, депутати зібрались знову в сесійній залі. Перед присутніми виступив депутат Роман Курчик, який наголосив на необхідності покласти край з тим неподобством, яке має місце практично на кожній сесії міської ради і яке сьогодні перейшло всі розумні межі. “Від міської ради необхідно подати звернення до правоохоронних органів з метою стимулювання розгляду цієї справи та притягнення до відповідальності осіб, які постійно дестабілізують роботу органу місцевого самоврядування” – додав Курчик. Таку ініціативу підтримали практично всі міські обранці, яким набридло ходити на сесію, як на війну, відбиваючись від звинувачень, вигуків, а тепер ще й яєць. Утрималась від підтримання такого звернення лише “Громадянська позиція”.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina