На останній сесії Трускавецької міської ради розглядалось питання списання з балансу багатоквартирного будинку по Мазепи 2, – єдиної багатоповерхівки, яка обрала в якості управителя управлінську компанію. Більш ніж півроку будинок не списували з балансу і сьогодні зробити це депутатам вкотре не вдалося.

Питання обрання методу управління цією багатоповерхівкою було дуже тривалим. Мабуть в жодному будинку Трускавця не відбувалось таких подій, які мали місце тут. Мешканці в прямому розуміння цього слова розділились на дві частини: одні були прихильниками створення ОСББ, інші – категоричними його противниками. В будинку паралельно організовувались різні ініціативні групи, які одні поперед інших організовували та проводили збори. Загально в будинку, за останній рік, було проведено чимало таких зборів, жодні з яких не давали потрібного результату. Визначитись остаточно та набрати більшість голосів за той чи інший метод управління не вдавалось, – натомість опоненти з кожним разом все більше сварились між собою, конфліктували та вдавались до взаємних звинувачень.

Влітку 2016 року, на одних із останніх зборів мешканці таки проголосували за метод управління, схилившись більшістю до заключення договору з управлінською компанією. Опісля ними було обрано управлінську компанію “Тепле житло”, з якою мешканці бажали заключити договір на обслуговування їхнього будинку. Відтак будинок став першим в місті, хто визначився саме за такий метод управління, адже більшість багатоповерхівок міста віддали перевагу створенню ОСББ.

Оскільки досвіду упорядкування документації та списання будинку з балансу досі в міста не було, процес почав затягуватись. З іншої сторони, питання гальмувалось депутатом міської ради Вірою Сазоновою, мешканкою будинку та прихильницею створення в ньому ОСББ. На кожній комісії вона виступала та наголошувала на тому, що установчі збори вважати легітимними не можна, бо протокол не відповідає встановленим вимогам і далеко не всі мешканці були повідомлені про проведення зборів заздалегідь.

Начальник відділу комунального майна Трускавецької міськради Ольга Сегер на сесії розповіла про те, що на сьогоднішній день у них є всі підстави для списання будинку з балансу. “Досі в нас не було належного досвіду, як правильно має відбуватись цей процес. Цей будинок наразі єдиний, який обрав для себе управлінську компанію. Однак ми звертались до Мінрегіонбуду за роз’ясненнями, як правильно проводити списання будинку з балансу. Ми отримали це роз’яснення і відповідно до нього зараз повинно відбутись списання будинку з балансу та передача технічної документації. А протоколи зборів співвласників були прийняті на зберігання в міську раду” – зазначила Ольга Сегер.

На сесії вкотре виступила Віра Сазонова, яка в черговий раз переконувала, що збори були незаконні і протоколи не відповідають нормі. Очевидно її виступ вплинув на колег-депутатів, адже під час голосування за списання будинку з балансу потрібної кількості голосів не знайшлось.

“Протокол написаний від руки, в ньому багато виправлень та дописувань,  в ньому не видно навіть за яке питання голосувалось, бо питання не винесені на голосування окремо. Окрім того не всі мешканці були повідомлені про проведення зборів належним чином, за 10 днів, як того вимагає закон” – наголошувала Віра Сазонова.

Мешканці будинку кричали та обурювались, бо вважають, що їм просто вставляють палки в колеса. “Скільки це може продовжуватись? Ми вже всі втомились від тих зборів, люди налаштовані дуже агресивно. Вже більш ніж півроку, як ми визначились, а нам ніяк не передають будинок. Ніде такого немає, тільки в нас, бо Сазонова налаштовує всіх проти нас і не може ніяк заспокоїтись, що ми не дали їй створити ОСББ, тепер заважає нам як тільки може” – зазначила представник ініціативної групи будинку Оксана Оліярник.

В депутатів не вистачило голосів, щоб розпочати процес списання будинку з балансу КП “Трускавецьтепло”. Присутні на сесії мешканці будинку вкотре залишились ні з чим. Дехто з депутатів запропонував представникам будинку організувати та провести ще одні збори, що мешканці назвали знущанням. Обіцяють – добитись повторного винесення питання на сесію та проголосування його. “Наші збори були легітимні. Так, є прихильники ОСББ, але більшість проголосувала за управлінську компанію. Жодних повторних зборів зараз неможливо організовувати. Якщо хочуть знов робити збори, то нехай спочатку визнають наші збори недійсними. Хай подають в суд, але вони чомусь того не роблять” – зазначають мешканці, які віддали перевагу управлінській компанії.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina