Відбувся суд у справі незаконної та понаднормової вирубки лісу в Дрогобицькому лісгоспі. Лісничий Гаївського лісництва Ігор Пагутяк, зараз звільнений з посади, притягується до відповідальності, адже саме на ділянці лісу, підконтрольній йому, було виявлено незаконну понаднормову рубку.

Ігор Пагутяк стверджує, що судовий позов є нічим іншим як помстою з боку опонента Василя Дмитришина, який колись працював в Гаївському лісництві і зараз поновився на роботі на посаді майстра лісу. Пагутяк, мовляв, колись виявив злочинні дії Дмитришина. після чого той був звільнений з роботи. Зараз ситуація змінилась кардинально навпаки і тепер вже Дмитришин “впіймав на гарячому” Пагутяка, ініціював відповідні перевірки обласної екологічної інспекції та добивався того, щоб Пагутяка притягнули до відповідальності.

У висновку Державної екологічної інспекції зазначено, що після проведеної перевірки в кварталі 49, виділ 4,1 Гаївського лісництва в 2015 році було проведено перехідну рубку. “На вищезгаданій ділянці проведено контрольний перелік та обмін пнів з послідуючим рахунком об’єму зрізаної деревини та встановлено, що загальний об’єм заготовленої деревини породи дуб північний становить 116,о м3 а згідно матеріалів , представлений ДП “Дрогобицьке ЛГ” на вищевказаній ділянці в рубку було відведено 37,0 м3 відповідної деревини породи дуб північний” – йдеться у висновку інспекції.

“До нас звернулись люди з заявою про те, що в Гаївському лісництві ведеться незаконна понаднормова рубка лісу. Після того було ініційовано перевірку екологічної інспекції, яка показала, що реальний об’єм вирубаного лісу набагато більший, ніж зазначалось в документах “Дрогобицького лісгоспу”. Колишній лісничий Ігор Пагутяк зараз пробує перевести стрілки та говорить про якісь замовні “наїзди” на нього. Насправді, ми виступаємо лише за те, щоб був справедливий судовий розгляд справи і винні були покарані. Тому що закривати очі на те, як безжально вирубують зараз наші ліси, не будемо” – наголосив помічник нардепа Богдана Матківського Богдан Гальчишак.

На суді були присутні адвокати Ігоря Пагутяка, які обстоювали позицію, що обвинувачення і доводи прокуратури є надто розмитими і нечіткими та не дають можливості їхній стороні будувати чітку та конкретну стратегію захисту свого клієнта. Також прозвучали сумніви відносно самої екологічної експертизи, мовляв було б добре уточнити за якою методикою розрахунку проводилось обчислення об’єму вирубаної деревини в Гаївському лісництві.

Суд клопотання відповідачів задовольнив, тому обвинувальний акт було повернуто прокуратурі на доопрацювання. Однак, навряд чи розгляд цього питання на цьому закінчиться. Оскільки до питання вирубки лісу існує чималий інтерес не лише зі сторони відповідних органів, але й з боку громадськості. Тож зовсім скоро ця справа ще матиме продовження.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina